Bayrak mücadelesi!

AK Parti, iki noktadaki MHP bayraklarını Seçim Kurulu’na başvuruda bulunup kaldırttı.
• Bu gelişme üzerine açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı’na hitaben, “Rahatsız olduğun cadde, sokakları göster. Sana söz, hepsini kaldıracağım. Ama şunu yapamam. Kastamonu halkının gönlündeki hilali, bize olan sevgisini, adayımıza olan inancını kaldıramam haberin olsun” dedi.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, AK Parti’nin Seçim Kurulu’na yaptığı başvuru üzerine iki noktadaki parti bayraklarının kaldırılmasıyla ilgili yazılı bir açıklamada yaptı.
Aydın açıklamasında şöyle dedi:
“Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Merkez İlçe Başkanı, Toklu Tepe diye anılan mevkide bulunan kurban olduğum Üç Hilali ve Cevizli Park yan tarafındaki binada bulunan seçim büromuzu ile binada asılı olan Üç Hilal bayraklarımızdan rahatsızlık duyarak kaldırılmaları için bizi İlçe Seçim Kurulu’na şikâyet etmiş.
Cevizli Park yan tarafında bulunan Üç Hilal bayraklarımızın asılı olduğu ve seçim büromuzun bulunduğu binanın iskânı yok diye tutturmuşsunuz. Devletimiz ne dediyse o. Seçim büromuzu kapattık. Bayraklarımızı indirdik. Hiç bir sıkıntı yok. Tamam, bunu anladık iskânı yok. Ama canım kardeşim, Kastamonu’nun iskânını zaten bedele bağladınız. Sizin iskânsızlara bakacağız artık.
Toklu Tepe’de bulunan Üç Hilal ve Şanlı Türk Bayrağımızdan ne arıyorsunuz Sayın İlçe Başkanı?
Fatih’in İstanbul’u toplarla döverken Ulubatlı Hasan’ın diktiği üç hilallimizle, hemen üzerinde bulunan şanlı Türk Bayrağımızdan neden bu kadar rahatsız oldunuz?
Hiç Seçim Kurulu’na giderek şikâyet etmene gerek yok Sayın İlçe Başkanım. 3 Hilal’den rahatsız olduğun caddeleri, sokakları bana göster. Sana söz hepsini kaldıracağım. Ama şunu yapamam. Kastamonu halkının gönlündeki hilali, bize olan sevgisini, adayımıza olan inancını kaldıramam haberin olsun.
Kastamonu kamuoyuna saygılarımla.”