Bayram mesajları

VALİ YAŞAR KARADENİZ

Bayramlar toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlanarak, karşılıklı sevginin, saygının, milli ve dini duyguların güçlendiği özel günlerdir. Toplumumuzun manevi zenginliği olan bayramlarımız bizleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturarak sevinçlerimizi birlikte yaşamayı sağlamaktadır. Sevgi, birlik. beraberlik yardımlaşma, dayanışma değerlerimiz atalarımızın bizlere bıraktığı kıymetli hazinelerdir.

Bizler böylesine önemli günlerin ruhunu gelenek göreneklerimize bağlı kalarak yaşayan , onurlu geçmişi ile örnek, geleceği ile gururla anılacak bir milletin evlatları olmaktan kıvanç duymaktayız.

Bu topraklar üzerinde bizleri güçlü kılan vatandaşlarımızın birbirlerine gönülden bağlılığı, yardımseverliği, milli birlik ve beraberliğimize olan sarsılmaz sadakatidir. İçinde bulunduğumuz günlerin manevi gücü ile yapacağımız yardımlarla çevremizdeki insanların da yaşamlarına mutluluk katmak bu bayramı daha da anlamlı kılacaktır.

Manevi yönden büyük değeri olan bu özel günleri anlamını büyüklerimizle, gençlerimizle çocuklarımızla paylaşmalı, değerlerimize sahip çıkarak geçmiş ile gelecek arasındaki kültür köprülerimizi sağlamlaştırmalıyız. Ancak son günlerde Ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını nedeni ile evlerinizde kalmanız ve alınan tedbirlere uymanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Unutmamalıyız ki, bugün göstereceğimiz fedakarlık, azim, gayret, kararlılıklar bizleri sağlıklı ve mutlu geleceğe taşıyacaktır.

Her günümüzün sağlıkla ve bayram sevinci içerisinde geçmesi dileklerimle Ramazan Bayramının tüm Kastamonu’lu hemşehrilerimize, ülkemize mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK

Rahmet, bereket, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı olan bir Ramazan’ı daha uğurluyoruz. Bu ayda, eller her zamankinden daha fazla açıldı. Yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın en güzel örnekleri sergilendi. Böylece Allah’a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ile birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan  Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle sevdiklerimizle bir araya gelemeyecek olsak da iletişim araçlarıyla da olsa birbirimizle bayramlaşacağımız, gönüllerin her zamanki gibi bir arada olacağı, bayram heyecanının evlerimizden eksik olmayacağı bir Ramazan Bayramı geçireceğimize inanıyorum.
Bu duygularla, birlik, bereket, bolluk, sağlık ve afiyet içerisinde nice Ramazan aylarına ulaşmak dileğiyle Kastamonu’lu hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum.
CHP MİLLETVEKİLİ HASAN BALTACI

Bayramlar, toplumsal kucaklaşmanın, hoşgörü ve barışın sembolü; birlik ve beraberliğimizin adıdır. Ancak ülke olarak bu bayramı Dünyayı etkisi altına alınan korona virüs salgını nedeniyle bayram tadında yaşayamıyoruz.

Demokrasinin ayaklar altına alındığı, adaletsizliğin her geçen gün tırmandığı, nüfusumuzun yüzde 30’unun yoksul olduğu bir süreçte, bu bayrama her zamankinin aksine evlerimizde buruk giriyoruz.

Bu bayramda da dünyada ve ülkemizde gözyaşının yerini sevince bıraktığı, işsizliğin, yoksulluğun, baskıların ve yasakların son bulduğu, demokrasiyi, adaleti ve barışı büyüten sağlık dolu bir ülke ve dünya özlemimizi bir kez daha yineliyoruz.

Ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesi, hak, hukuk ve adaletin her alanda tecelli etmesi temennisiyle tüm Kastamonulu hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.

BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU

Başı rahmet, ortası mağfiret ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak; milletçe bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz.

Bayramlar, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır. Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bu sene ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ziyaret edemeyeceğimiz varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi mutlaka aramalı, konuşmalı ve bayramlarını tebrik etmeliyiz. Yanlarında olmasak da onları unutmadığımızı göstermeliyiz.

Bu Ramazan ayında geçen sene büyük bir katılımla ve birlik beraberlikle gerçekleştirdiğimiz Ramazan Sokağı etkinliklerimizi ve iftar çadırlarımızı yapamadık. İnanıyorum ki birlik ve beraberliğimiz sayesinde bu salgını atlatacağız. Tedbirleri elden bırakmayacak, bu virüsü birlikte yeneceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa sağlık ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İGM BAŞKANI GÜRAY PARÇA

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı özel günlerdir.

Mübarek Ramazan ayını geride bırakırken sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayramı daha birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Sosyal sorumluluk ve dayanışma bilincinin en üst seviyede yaşandığı bayramlarda, sahip olduğumuz güzellikleri vatandaşlarımızla paylaşmak, toplumumuzun yardım ve desteğe muhtaç kesimine ilgi ve şefkat göstermek büyük önem taşımaktadır.

Bu özel günler, dargınların barışması, küskünlüklerin bitmesi için en güzel fırsatları sunar.  

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi dilerim.

AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ

Tutulan oruçların bedenleri dinlendirdiği, manevi iklimin ruhlarımızı beslediği bir Ramazan daha geride kaldı. Her Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi, mübarek Ramazan ayını ardımızda bırakmanın burukluğuyla beraber bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan’da yapılan iyilikler yalnızca bir insanın bir insana yaptığı yardım değil, tüm toplumda vücut bulan yardımlaşma ruhudur. Bayramlar ise bu ruhun ortaya çıkardığı birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışma kültürünün, kardeşlik ve barışın en güzel örneklerinin sergilendiği çok özel ve anlamlı günlerdir. Dargınlıkların ortadan kalktığı, küskünlerin barıştığı, yalnızların kavuştuğu bayramlar, bulunduğumuz çetin coğrafyada yüz yıllardır bir olmamıza, diri olmamıza vesile olmuştur. Dünya ülkeleri siyasi ve ekonomik olumsuzluklar karşısında çoğu zaman çaresiz kalırken, en zor günlerde en zor durumlara karşı koyarak Türkiye’yi ayakta tutan ve hedeflerine doğru kararlılıkla ilerleten, bayramların kazandırdığı birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhudur. Bu yıl ülkemiz, tüm dünyayı saran COVİD-19 salgını sebebiyle çetin bir sınav veriyor. Bu sebeple gerek ülkemiz, gerekse tüm İslam alemi çok farklı bir Ramazan ayı geçirdi. Kalabalık iftar sofralarında buluşamadığımız, teravihleri camilerimizde eda edemediğimiz bir Ramazan ayını geçirdik. Şimdi ise çok farklı bir bayram geçireceğiz. Arefe günü mezarlıklarımızı ziyaret edememenin, bayram sabahı camilerde buluşamamanın, sevdiklerimizi ziyaret edip bayramlaşamamanın hüznünü yaşıyoruz. İslam aleminin, ülkemizin, milletimizin daha güzel günler görebilmesi için uymak zorunda olduğumuz bu tedbirlerin ardından çok daha hayırlı haberlerin, daha sağlıklı günlerin bizleri beklediğine inanıyorum.Eskiden beri alışageldiğimiz, dinimizin ve kültürümüzün bir parçası olan bayram ziyaretlerimizi bu bayram gerçekleştiremeyecek olsak da üzerimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Yakınlarımızın kabirlerini ziyaret edemesek de evlerimizden Yasin’ler, Fatiha’lar okuyarak görevimizi yerine getirebiliriz , ellerini öpemediğimiz büyüklerimizi telefonla arayarak bayramlaşalım . İnşallah onları asla yalnız hissettirmeyelim .

Bu duygu ve düşüncelerle aziz Kastamonulu hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için sağlıkla ,huzurla birlikte hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

CHP İL BAŞKANI HİKMET ERBİLGİN

Bayramlar, toplumsal birlikteliğin sağlandığı, üzüntülerin ve sıkıntıların geri plana itildiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, saygının, sevginin pekiştiği özel günlerdir.

Bayramlar aynı zamanda yarınlara olan umutlarımızı tazeleyen, besleyen günlerdir. Ancak, bu bayramı tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını dolayısıyla “bayram” tadında sevinçle, mutlulukla yaşayamıyoruz.

Biliyoruz ki; bizim her engeli aşacak gücümüz, milletçe hak ettiğimiz aydınlık günlere ulaşma azmimiz ve imkânsız denilenlerin mümkün olduğunu gösteren bir tarihimiz var.

Farklı düşünen, farklı konuşan, farklı yazan her kişinin kendisini özgürce ifade edebildiği, adaletin kişilere göre değil toplumun tamamına eşit yaklaşabildiği, açlık ve yoksulluğun sona erdiği, emeğin en yüce değer olarak kabul edildiği, gençlerimizin işsizlik, çocuklarımızın gelecek kaygısı yaşamadığı, kan ve gözyaşının bir an önce son bulduğu sağlık dolu mutlu bayramlar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın başta Kastamonu olmak üzere tüm ülkemize barış, dostluk ve kardeşlik getirmesini temennileri ediyorum.