Beklenen üst geçit yapılıyor

  • Sunta Köprülü Kavşağı’nın Özel İdare ile EnerjiSA arasındaki bölgeye uzun süredir beklenen üst geçit sonunda yapılıyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan üst geçidin ayakları dün vinç yardımıyla yerleştirilmeye başlandı. Çalışmaların 15 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

 

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı geçtiğimiz yıllarda tamamlanan Sunta KöprülüKavşak’taki en önemli eksiklik ve ihtiyaçönümüzdeki günlerde giderilmiş olacak.

Kavşağın EnerjiSA ve Özel İdare’ye bakan kısmında üst geçit yer almayışı vatandaşları oldukça sıkıntıya sokuyordu. Karayolları Bölge Müdürlüğü, halktan gelen talepleri göz önünde bulundurarak söz konusu bölgeyeüst geçit yapılması çalışmalara başladı. Üst geçidin ayakları dün vinç yardımıyla bölgeye getirildi. 15 gün içerisinde de yapım çalışmalarının tamamlanması bekleniyor.

Bölgede yer alan resmi kurumlara, Karınca ve Birlik bloklarında oturan vatandaşların yanı sıra Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi ile 15 Temmuz Şehitler Lisesi’nin de öğrencileri eklenince her gün binlerce kişi söz konusu güzergahta karşıdan karşıya geçebilmek için büyük tehlikeler atlatıyordu.

Yolun ortasına çekilen telin üzerinden geçmeye çalışan vatandaşlar zaman zaman yürekleri ağza getiren görüntülerin oluşmasına neden oluyordu.

Üst geçit tamamlandığında bölge halkı, öğrenciler ve kurumlarda çalışan personel de derin bir nefes almış olacak. (C.M)