“Beklenilenden zor bir maç olacak”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, Çine Madranspor maçı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Duman, sakatlıkları bulunan oyuncuların son durumları, Çatalcaspor maçının hakem raporları doğrultusunda PFDK’ya sevk edilmesi ve 3 puan hedefledikleri Çine Madranspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Çine Madranspor maçı öncesinde bazı oyuncuların ağrılar içinde antrenmanlara çıkmak zorunda kaldığını belirten Ahmet Duman, sakat ve hasta olan bu oyuncuları Çine Madranspor maçına yetiştirme gayretinde olduklarını belirtti.

Cabir Coşar, Hüseyin Bak, Halil Çelik, Batuhan Er, Fatih Özçelik ve Fatih Selimhan Solmaz’ın ağrılarının olduğunu söyleyen Ahmet Duman, “Takımımızda sakat ve hasta olan oyuncularımız var. Bazı oyuncularımız antrenmanlara ağrılarla boğuşarak çıkıyor. Cabir Coşar, Hüseyin Bak, Halil Çelik, Batuhan Er, Fatih Özçelik ve Fatih Selimhan Solmaz’ı maça yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu sakatlıklar Ziraat Türkiye Kupası’nın bize verdiği hasarlar oldu” dedi.

Karşılaşmanın beklenilenden zor geçeceğini de tahmin ettiklerini söyleyen Ahmet Duman, kritik karşılaşmada taraftarın coşkulu desteğini yanlarında görmek istediklerini de belirtti.

Kümede kalma mücadelesi veren Çine Madranspor’un ikinci yarıyla birlikte iyi bir çıkış yakaladığına da değinen Ahmet Duman, şampiyonluk yolunda iç sahada puan kaybetmeye ise tahammülerinin olmadığını söyledi.

Niğde Belediyespor ile aralarındaki puan farkını korumak istediklerini söyleyen Ahmet Duman, “Çine Madranspor ikinci yarıda çıkış yakalayan ekiplerin başında geliyor. Düşme hattından kurtulmak için Kastamonu’ya puan almaya gelecek. Bizimde geçen hafta oynadığımız Çatalcaspor maçında istediğimiz galibiyeti alamadık ve beraberlikle haftayı kapattık. Kendi sahamızda oynayacağımız bu maçı kazanıp gruptaki en yakın takipçimiz olan Niğde Belediyespor ile aramızdaki puan farkını korumak istiyoruz. İç sahadaki maçlarımızda kayıp vermek istemiyoruz, buna tahammülümüz yok. Taraftarımızın coşkulu desteğiyle bu maçı kazanacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“KİMSEYE HAKARET ETMEDİM, ETMEM DE”

Çatalcaspor maçı hakemi Alper Oran tarafından tribüne gönderilmesi ve devamında da hakem raporları doğrultusunda PFDK’ya sevk edilmesine de değinen Ahmet Duman, hakem Alper Oran’ın maç esnasında sahaya giren Çatalcasporlu yönetici ve antrenörler için aynı kararı vermediği için TFF’ye sunduğu raporlarda işi kılıfına uydurduğunu söyledi.

Ahmet Duman, “Çatalcaspor maçındaki hakem raporları doğrultusunda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiğimi öğrendim. PFDK’ya sevk edilme nedenim ise hakaret olarak belirtilmiş. Maçın hakemi Alper Oran’a beni tribüne gönderme kararı verdiğinde sebebini sormuştum. Kendisi de, bana ayrılan alanı ihlal ettiğim için tribüne gönderildiğimi söylemişti. Ceza almam için sanırım rapora hakaret ettiğim uydurulmuş. Kimseye hakaret etmedim. Söz bile söylemedim. Maçtan sonra da dediğim gibi maç esnasında sahaya giren Çatalcaspor idarecileri ve antrenörlerine de her ceza veremedikleri için hakaret ettiğimiz iftirasını bize atıyorlar. Kimseye hakaret etmedim, etmem. Bunun bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.