“Beklentimizin ötesinde bir takımla karşılaştık”

Kastamonuspor 1966’nın canlı ve akıcı bir futbol oynadığını da söyleyen Mustafa Denizli, “Kastamonuspor 1966’yı Karşıyaka maçında da izledim. Kastamonuspor 1966 grubunda yaptıklarıyla liderliği almış ve bunu oynadığı oyunla hak eden bir takım. Büyük bir ihtimalle de sezon soınunda bir üst lige çıkacaktır” dedi.

 

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, düşündüklerinden çok daha güçlü bir takımla karşılaştıklarını söyledi.

Oyuncularının, çizgilerinin çok aşağısında bir futbol sergilediklerini belirten Mustafa Denizli, maç sonrasındaki değerlendirmesinde şöyle konuştu:

“Türkiye’nin bu güzel yöresinde Kastamonuspor ile oynamak bizim için hem enteresan hem de son derece mutluluk vericiydi” diyen Denizli, “Her maç zordur. Bu maçta kayıpsız geçmemiz düşüncesiyle başladığımız bir maçtı. Neticesinde kayıpsız geçtik. Zorlandığımız anlar oldu ve iyi yaptıklarımız da oldu. Bu maç özellikle benim önümüzdeki günlerde oynayacağımız 90 dakikalar öncesi vereceğim kararlar noktasında önemliydi. Futbolcularım ve takımla ilgili ileriye dönük çıkardığım önemli notlar oldu. Kupa maçları sürprizlerin bol olduğu bir kulvardır. Dünyanın her yerinde kupa maçlarında sürprizler yaşanır. Bugün öyle bir sürprizi yaşamamak için mücadele ettik. Karşımızda düşündüğümden çok daha iyi bir Kastamonuspor ve çizgisinden biraz daha aşağıda olan takımım vardı. Tecrübemiz ve oyunda zaman zaman ortaya koyduğumuz tek paslı hücumlar golleri getirdi. Zevkli bir maç oldu. Berabere kalabilirdik. Berabere kalsak da gurupta iddiamızı asla sekteye uğratmazdık. Bu grupta düşündüğümüz işleri yapacağımızı biliyoruz. Kastamonu’da yaşayan taraftarımızla ve Kastamonuspor taraftarı ile birlikte olduk. Her şeye rağmen kazanmak olayın bir kısmında mutluluk verici.”

Kastamonuspor 1966’nın canlı ve akıcı bir futbol oynadığını da söyleyen Mustafa Denizli, “Kastamonuspor 1966’yı Karşıyaka maçında da izledim. Kastamonuspor 1966 grubunda yaptıklarıyla liderliği almış ve bunu oynadığı oyunla hak eden bir takım. Büyük bir ihtimalle de sezon soınunda bir üst lige çıkacaktır. Kastamonu’nun canlı, akıcı bir oyun sergileyen futbol takımı var. Bu kadar takımın arasından, Süper Lig ekibi eleyerek gruplara kadar yükselmek kolay değil. Bu o takımın gücünü ortaya koyar. Ben de bugün beklediğimden daha iyi bir futbol takımı buldum karşımda” dedi.

Mustafa Denizli, hakemin skora etkisi olup olmadığıyla ilgili bir soruya ise “Taraftarın penaltı pozisyonu ile ilgili bir tepkisi oldu. Benim kulübeden onu değerlendirmem doğru değil. Kastamonuspor’un kornerden sayılmayan bir pozisyonu var ama hakem çok yakındı, ben görmedim. Bizle ilgili, rakibimizle ilgili hayati bir hata olduğu kanaatinde değilim” dedi.