BEKLEYECEĞİZ

Kastamonuspor 1966, Gazi Stadı’nı ilk kez gören yeni ve genç ağırlıklı kadrosuyla şampiyonluk adayı Tuzlaspor’a boyun eğdi.

Geçen sezona “tecrübeli ve yüksek maliyetli” kadrosuyla Sancaktepe’ye kendi sahasında yenilerek başlayan Kastamonuspor 1966, yeni sezona da bu kez “genç ve düşük maliyetli” kadrosuyla ve yine bir İstanbul takımına 3 puanı vererek giriş yaptı.

Kırmızı-siyahlılar, gruptaki şampiyon adaylarından Tuzlaspor’a her iki yarıda yedikleri gollerle 2-0 yenilip ilk haftayı puansız geçerken, toparlanıp takıma benzeyebilmesi için zamana ihtiyacı olduğu konusundaki görüşü haksız çıkarmadı.

Az sayıdaki taraftarın maç bitiminde yenilgiye karşın takımı alkışlayarak soyunma odasına uğurlaması bu duruma hazırlıklı olduğunun ve sezon boyunca gerekli olan desteğini sürdüreceğini göstermesi bakımından ilk haftanın kazancıydı.

Tuzlaspor’un ilk golü, İsmail Şahmalı’nın penaltıyı kurtardıktan sonra gelişen atakta savunmanın basiretinin bağlanması ve geçen sezonun ikinci yarısında Kastamonu’da göstermediği hırsı bu kez sergileyen sahanın en kısası Yasin’in kafa vuruşundan geldi.

İlk 45 dakikası 1-0 konuk ekibin üstünlüğüyle sona eren maçın ikinci yarısında da aradığı golü bulamayan kırmızı-siyahlılar, oyunun son çeyreğinde beraberlik sayısını ararken yakalandığı kontratak sonucu verilen penaltıdan yediği golle teslim bayrağını astı.

Kaptan Faruk dışındaki isimlerin Gazi Stadı’na ilk kez çıkması gibi bir garipliğin yaşandığı maçta, takım boyunun hoca görüşüne karşın çok uzun oluşu, kritik mevkideki isimlerin ağır kalışları, oyun kurucu isim tercihinde ısrar edilmesi de yenilgiyi kolaylaştırdı.

MAÇTAN DAKİKALAR
İLK DEVRE
DAKİKA 13: Gelişen Tuzlaspor atağında, Yasin Yener ceza sahası içerisinde kaleci İsmail tarafından düşürülünce hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışını Mehmet kullandı, kaleci İsmail yatarak topu uzaklaştırdı.
DAKİKA 14 (GOL): Tuzlaspor’un bir başka atağında, Bülent soldan ceza sahasına topu ortaladı. Boş pozisyonda Yasin Yener’in kafa vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu (0-1)
DAKİKA 17: Kastamonuspor 1966 atağında Nezir topla ceza sahasına girdi. Kaleci ile karşı karşıya kaldığında yaptığı vuruşta kaleci Çağrı başarılıydı.
DAKİKA 27: Tuzlaspor atağında, Bülent sol çaprazdan ceza sahasına topu ortaladı. Defanstan seken top üst direğe çarparak kornere çıktı.

İKİNCİ DEVRE
DAKİKA 60: Kastamonuspor 1966 atağında, Doğanay topu sağdan ceza sahası içerisine gönderdi. Muhammed’in kafa vuruşunda top kaleciyi geçti ve üst direkten oyun alanına geri döndü.
DAKİKA 80 (GOL): Hızlı gelişen Tuzlaspor atağında Göksu, Birkan tarafından ceza sahası içerisinde düşürüldü. Hakem maçta ikinci kez penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Göksu topu ağlara gönderdi. (0-2)