“Belediye görevini yapmıyor”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Cide Devlet Hastanesi’nin su, kanalizasyon ve yol bağlantılarıyla ilgili belediyenin görevini yapmadığını söyledi.

Hastane binasında incelemelerde bulunan Metin Çelik, “Biz üzerimize düşen vazifeleri her fırsatta yapıyoruz. Kastamonu halkının takdirine bırakıyorum. Eğitim, sağlık ve ulaşımda biz gereken adımları atmaya devam edeceğiz” dedi.

Metin Çelik’in açıklaması şöyle:

“Cide Devlet Hastanesi inşaatı son aşamaya gelmek üzere. Bu inşaat uzun süredir devam etmesine rağmen, su, kanalizasyon ve yol bağlantısı ile olan çalışmalar belediye tarafından aksatılmış durumda. Biran önce bu hastanenin su ve kanalizasyon bağlantısı ve yollarının yapılması için belediyenin adım atmasını bekliyoruz. Belediye’nin bu çalışmaları bu hastanenin yapımına yetiştirememesi düşünülemez. İstanbul’da da benzer olayı görmüştük. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehir hastanesinin yollarını yapmamış ve bakanlığımız yolu yapmıştı.  CHP Milletvekili Hasan Baltacı’ya da sesleniyorum. Çok konuşuyorsun. Ama kendi yetki alanında ne yapıyorsun. Cide belediyesinin çalışmalarını görüyor musun? Biz üzerimize düşen vazifeleri her fırsatta yapıyoruz. Kastamonu halkının takdirine bırakıyorum. Eğitim, sağlık ve ulaşımda biz gereken adımları atmaya devam edeceğiz.”