Belediye Meclisi’nde perde indi

Belediye Meclisi, 2014-2019 döneminin son meclis toplantısını Belediye Başkanı Tahsin Babaş başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıda, dilek ve temenniler paylaşıldı. Belediye Başkanı Tahsin Babaş, burada yaptığı konuşmanın ardından meclisten müsaade isteyerek ayrıldı ve Belediye Başkanvekili Eşref Can başkanlığındaki kısımda, imar konuları görüşüldü.
İstiklal Savaşı yıllarında ülkemizin bağımsızlık mücadelesini cephe gerisinde destekleyen Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti gibi çok önemli bir sivil toplum kuruluşunun reisliğini üstlenerek, o günler için çok önemli ve hatta kendi hayatını risk altına koyar derecede fedakarlıklarda bulunan Şeyh Ziyaeddin Efendi ve ilk kadın mitinginin tertibinde, teşkilinde ve hayata geçirilmesinde önemli bir role sahip olan Şeyh Ziyaeddin Efendi’nin eşi Hafız Nebiye Hanım’ın yeni nesil tarafından hatırlanıp tanınması amacıyla, isimlerinin birer cadde veya önemli sokaklara verilmesi talebi görüşüldü. İsimlerin, yeni yapılacak cadde veya sokaklara verilmesi amacıyla talebin ertelenmesine karar verildi.
Spor Lisesi sosyal tesis alanı için plan değişikliği

Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan 1322 ada 18 parselin bir kısmının mevcut imar planında Kapalı Spor Tesis Alanı olarak planlandığı belirtilirken, söz konusu alanın spor lisesi alanı ve sosyal tesis alanı olarak planlanması talep edildi. Talep oy birliğiyle kabul edildi. Bunun yanı sıra imar değişiklikleri de oybirliğiyle kabul edildi.
Konuşmalar
Toplantı sonrası meclis üyelerine seslenen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, görev yaptıkları 5 yıl içerisinde uyumlu bir çalışma yürüttüklerini söyleyerek meclis üyelerine teşekkür etti.
Dönem içerisinde yapılan işleri hatırlatan Babaş, “2014’ten bu tarafa yapılan projelerin hepsini biliyorsunuz. Sizin huzurunuzda yaptık. Son günlerde bu konularda da ciddi manada söylemler var. Biz ne yaptığımızı iyi bilen, yapacağımızı istişare eden, birlikte karar alındığı şekliyle de gündeme getiren bir Belediye Meclisi olarak çalıştık. Bu konuştuklarım hepinizin önünde, istişare ederek yaptığımız çalışmalardı. Yaptığınız çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Her çalışmamız istişare içinde oldu. Birlik beraberlik içinde oldu. Mesele siyasetten çok vatandaşa hizmetti. Burada 25 arkadaşımız var, burada hiç kimseye doğru bilmediği bir konuda el kaldırtamaz. Hep doğruları yapmayı amaç edindik. Burada birlik ve beraberlik içerisinde kararlarımızı aldık. Geçmişe baktığımızda en düzenli, en uyumlu meclis olarak 5 yılımızı tamamlıyoruz. Herkes hakkın helal etsin” dedi.
AK parti ve MHP grupları adına da Eşref Can ve Muzaffer Berber birer konuşma yaptı.
Eşref Can
AK Parti Grubu adına konuşan Eşref Can, “Sizlerle bir arada ve birlikte çalışmamızın memnuniyetini buradan ifade etmek istiyorum. 2014-2019 yılları arasında birlikte görev yaptık. Sağlık nedenlerim nedeniyle tekrar görev yapmamız malum olmuştur. Artık biraz istirahat edeceğiz, kendimize bakacağız, bu arada MHP grubunu da kutlamak istiyorum, AK Parti ve MHP grubu iyi ve uyumlu bir şekilde çalışmalara yaptık. Kastamonu menfaatine olan her konuda en ufak bir muhalefet yapmadan hep beraber Kastamonu’ya hizmet edebilmek için çalışmalarımızı başarılı bir şekilde sürdürdük. Bu vesile ile ilgili tüm meclis üyelerimize Sayın Belediye Başkanımızın da şahsında teşekkür ediyorum” dedi.
Muzaffer Berber
MHP Grup Başkanvekili Muzaffer Berber, ise şunları söyledi:
“Birlikte 5 yıl görev yaptık. Gerçekten kardeşane ve uyumlu bir meclis olduk. Hakkımızda yanlış değerlendirmelerde yapıldı. İmar komisyonu ve plan ve bütçe komisyonumuz vardı. Her parti grubu kendi aralarında olayları tartışarak kararlar verdi. Ortak karar alındı ve ortak olarak da mecliste her karar oy birliği ile çıktı. Ama önceden tartıştığımız için mecliste tartışmaya ve kavga etmeye gerek kalmadığı için kararlar oy birliği ile alındı. Halkımızın bunları bilmesini istiyoruz. Hatalı kararlarda almış olabiliriz. Sonuçta hepimiz insanınız. Bizlere hakkı geçen kardeşlerimiz varsa haklarını helal etmelerini diliyorum. Bizde hakları olanlar varsa biz hakkımızı helal ediyoruz”