Belediye’de idari düzenleme

2 müdürlük kapatıldı, 1 müdürlük açıldı

Kastamonu Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı önceki akşam Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda Belediye bünyesindeki iki müdürlüğün lağvedilmesi kararlaştırılırken, bir yeni müdürlük kuruldu.

Kapatılan Belediye Hal Müdürlüğü Zabıta Müdürlüğü’ne, Spor İşleri Müdürlüğü ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne devredilirken, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı.

Belediye Meclisi’nin diğer gündem maddeleri arasında ise imar konuları da yer aldı. İmar konuları daha sonraki meclis toplantılarında görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Stratejik Plan taslağının da bir sonraki toplantıda görüşülmesine karar verildi.

Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet dozerin, Kastamonu İl Özel İdaresi’nden 33 bin lira karşılığında satın alınması da oy birliğiyle kararlaştırıldı. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kullanılmak üzere 1 adet akülü binicili, 1 adet binicisiz elektrikli yer yıkama makinesinin de Devlet Malzeme Ofisi’nden alınması oybirliğiyle kabul edildi.

Ağlı Belediyesi tarafından istenen çocuk oyun grubu, Çatalzeytin Belediyesi tarafından istenen çim biçme makinesi hibesi de Meclis’ten geçti.