Belediye’de toplu sözleşme imzalandı

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, sözleşme yenileme süresi gelen Belediye daimi işçilerinin toplu iş sözleşmesini AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla imzaladı.
Belediye İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Mustafa Akbaş’ın ve yönetim kurulunun da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Başkan Babaş, “Sayın Bakanım, 30 yılı aşkın süredir görev yaptığım Belediyemizde bizlerle birlikte mesai harcayan herkes benim kardeşimdir, ailemdir. Onlar ile birlikte çalışmak benim en büyük mutluluklarımdan biridir. Liyakat sahibi ve işinin ehli kadrolar ile çalışıyoruz. Bugün Belediyemizin daimi işçilerinin toplu sözleşmelerini imzalıyoruz. İmkanlar doğrultusunda hazırlanan sözleşmemiz ile işçilerimize yüzde 15 zam yaptık ve diğer artışlarını ise memur zammıyla doğru orantıladık. Çalışanlarımıza, Kastamonumuza hayırlı uğurlu olsun. Biz belediyemizdeki tüm kardeşlerimize gereken katkıyı yaptık ve bundan sonra da yapacağız. Zamanı geldiğinde ailemizin her ferdine karşı üzerimize düşenin fazlasını yapacağız. Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise “Kastamonu Belediyemiz ile Belediye İş Sendikamızın böyle önemli bir gününde olmaktan mutluluk duyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.