Belediye’den çocuklara 15 bin çiçek

Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla kent içindeki parklarda çocuklara  yaklaşık 15 bin çiçek fidesi dağıttı.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı ve Harikalar Diyarı’ndaki dağıtımlar bizzat katılırken, bu etkinliği 23 Nisan’da gerçekleştirmek istediklerini ancak 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı ertelemek zorunda kaldıklarını ve bugün gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Etkinlik çok güzel oldu. Böyle güneşli bir günde çocuklarımızla buluşmak ve onların doğa sevgisine, çevre bilincine bir nebze katkıda bulunduysak ne mutlu bize” diyen Başkan Vidinlioğlu, çocukları mutlu etmenin kendilerini de mutlu ettiğini belirtti.

Kent genelinde dağıtım yaptıklarını dile getiren Vidinlioğlu, “Hem başkan yardımcılarım hem de diğer ekiplerimiz parklarda çocuklarla buluşuyor. Ben ikisine katılabildim. Ayrıca gezici ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerinde çocukları çiçeklerle buluşturacak. Bugün 15 bin civarında çiçeğimiz vardı, hepsini dağıtıyoruz.” diye konuştu.