Belediye’den çözüm hamlesi

  • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde her kuvvetli yağış sonrası yaşanan su baskınlarının önüne geçmek için Kastamonu Belediyesi tarafından “yağmur suyu baks çalışmaları başlatıldı. Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “El değmedik, dokunmadığımız hiç bölge ve mahallemiz kalmayacak. İnşallah bu uygulamamız da tamamlandığında mahallemizde yağmurun ardından yaşanan su baskınları tekrar yaşanmayacak” dedi.
Tosya yolu mevkiinde her yağmur sonrasında yaşanan bu görüntülerin tekrar etmemesi için bölgede çalışma başlatan Kastamonu Belediyesi ekipleri, alt yapı sorununu kısa sürede çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya yolu civarındaki “Yağmur Suyu Baks” çalışmalarını yerinde inceledi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya yolu mevkiinde yağmurun ardından yaşanan su baskınlarının önüne geçmek için Kastamonu Belediyesi’nin başlattığı yağmur suyu baks çalışmalarının birinci etabı tamamlanıyor.

Çalışmaları inceleyen Başkan Vidinlioğlu, “Mehmet Akif Ersoy mahallesini yakından ilgilendiren Kastamonu Belediyesi KASKİ Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda iki ayrı kategoride imalat yapılarak, 1,5 metre çapında yerinde döküm baks, 800 ve 1000’lik çapında beton boru döşeniyor. Tüm bu çalışmalar sona erdikten sonra yağmur suyu ızgara, sokak aydınlatma, peyzaj ve tretuvar düzenlemeleri yapılacak ve Kastamonu’muzun en büyük mahallerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy’a bambaşka bir görünüm kazandıracak. Kastamonu Belediyesi olarak el değmedik, dokunmadığımız hiç bölge ve mahallemiz kalmayacak. İnşallah bu uygulamamız da tamamlandığında mahallemizde yağmurun ardından yaşanan su baskınları tekrar yaşanmayacak” dedi.

ÇALIŞMALARI TAKDİR EDİYORUZ

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Metin Kuşçu, aşırı yağışlarda mahallede su baskınlarının yaşandığına ve yollarda su birikintilerinin gerçekleştiğine dikkat çekerek, “Takdir ettiğimiz çalışmaların ardından mahallemiz inşallah su baskını, sel ve çamur gibi sorunları artık yaşamayacaktır. Bu tür çalışmaların devam etmesini de arzu eden Kuşçu, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu başta olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.