Belediye’den engelleri kaldırmaya devam

20160120AW637457_02Belediye’nin, engelli bireylerin toplumsal hayatta daha fazla yer alabilmeleri için çalışmalarını sürdürdüğü, bu kapsamda yapılan son çalışmalardan biri olan İnönü Mahallesi Aile Sağlık merkezi yan girişine yapılan engelli rampasının büyük kolaylık sağladığına dikkat çekildi.

 

Belediye’nin, engelli bireylerin toplumsal hayatta daha fazla yer alabilmeleri için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
Belediye’den bu konuda yapılan açıklamada, “Kastamonu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, toplumsal hayatın önemli birer parçası olan engelli bireyler için şehir merkezindeki çeşitli noktalarda gerekli düzenlemeleri yapıyor. Engelli vatandaşların toplumsal hayatın içerisinde yer alabilmeleri için şehirlerde görülen en büyük sorunların başında fiziki koşulların yetersizliği geliyor” denildi.

Engelli bireylerin toplumsal hayatta istenilen düzeyde yer almalarının önündeki bu büyük engelin bilincinde bir anlayış ile hizmetlerin sürdürüldüğü belirtilirken, Kastamonu Belediyesi’nin bu konuda yaptığı önemli bir hizmetin de İnönü Mahallesi’nde yaptığı engelli rampası olduğu kaydedildi.

Kastamonu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından İnönü Mahallesi Merkez 46 No’lu Aile Sağlık Merkezi yan girişine yapılan engelli rampası vatandaşlar için büyük kolaylık sağlıyor.
Engellilerin, toplumsal hayatın göz ardı edilemeyecek değerleri olduğunu söyleyen Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Tüm toplumun engellilere yönelik olarak pozitif ayrımcılık tavrını takınmaları gerekiyor. Biz de Belediye olarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta aktif olarak yer alabilmeleri için şehrimizdeki fiziki koşulları onlara uygun hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi.