Belediye’nin acil durum hassasiyeti

Belediye’de acil durum, doğal afet ve olağanüstü hallere karşı sivil savunma planı eğitimleri sıklaştırıldı. Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, “Olabilecek afet ve acil durumlarda vatandaşlarımızın en hızlı ve etkin şekilde yardımına koşmak için bu eğitimler aralıksız sürecek” dedi.

 

Belediye’de, acil durum, doğal afet ve olağanüstü hallere karşı sivil savunma planı eğitimleri sıklaştırıldı.

Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun talimatı ile Belediye Sivil Savunma Planı kapsamında oluşturulan Acil Durum Ekiplerine yönelik olarak başlatılan eğitimler, pandemi koşullarına uygun şekilde gruplara ayrılarak gerçekleştiriliyor ve  Belediye sivil savunma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) uzmanları tarafından veriliyor.

Eğitimlerin ilk oturumuna katılan Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt eğitim öncesinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Allah korusun, ama şehrimizde ya da bölgemizde meydana gelebilecek doğal afet, saldırı veya acil durumlarda personelimizin farkındalığını artırarak gerekli tedbirleri almaya yönelik çalışmalara hız vermiş bulunuyoruz.

Sivil Savunma Planımızı güncelleyerek, müdahale ekipleri oluşturduk. Bu ekiplerin amirlerine ve görev alan personele öncelikli olarak teorik eğitimler veriliyor. İlerleyen günlerde uygulamalı eğitimler ve tatbikatlar düzenlenecek. Olabilecek afet ve acil durumlarda vatandaşlarımızın en hızlı ve etkin şekilde yardımına koşmak için bu eğitimler aralıksız sürecek.

Kastamonu Belediyesi olarak olası bir afet veya olağanüstü duruma hazır olmamız gerektiği bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaları Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatlarıyla hızlandırmış bulunmaktayız. Eğitimlerimizin başarılı geçmesini temenni ediyorum. katılımcılara ve eğitimcilere sağlıklı günler diliyorum.”