Belediyespor çok yaklaştı

Hentboldaki temsilcimiz Kastamonu Belediyespor, kadın hentbol takımı DELO Şampiyonlar Ligi üçüncü haftasında Slovenya temsilcisi Krim Mercator’u konuk etti. Karşılaşma, temsilcimizin 23-24’lük mağlubiyetiyle sona erdi.

Krim Mercator bu sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk puanını alırken, Kastamonu Belediyespor ise ilk kez galibiyete bu kadar çok yaklaştı.

Türk kadın hentbolunu ilk defa Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi’nin 3’üncü haftasında Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda Krim Mercator’u konuk etti. İlk yarısı 9-12 temsilcimizin geride kapattığı müsabaka, 23-24 Belediyespor mağlubiyetiyle sona erdi.

Kastamonu Belediyespor, ikinci yarının ortalarına doğru iyi bir oyun ortaya koyarak aradaki farkı kapattı ve skoru dengeledi. Son 5 dakikası büyük heyecana sahne olan karşılaşmada, Belediyespor üstünlüğü yakalayacak gol pozisyonlarını cömertçe harcadı. Son saniyedeki gelen gol ise puan getirmedi. Sloven temsilcisi maç sonunda galibiyetle ayrılmanın ve sezonun ilk puanını hanesine yazdırmanın mutluluğunu yaşadı.

Maçın en golcü oyuncusu, attığı 9 golle Krim’den Krpez Slezak oldu. Kastamonu Belediyespor’da Jovanka Radicevic 5, Sara Kovarova 5, Neslihan Çalışkan 4, Majda Mehmedovic 4, Nina Zulic 3, Marina Rajcic 1, Betül Yılmaz 1 golle skora doğrudan katkıda bulundu.

RAJCİC’İN PERFORMANSI ALKIŞLANIR
Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde, kaleci Marina Rajcic oldukça başarılı kurtarışlara imza attı. Özellikle ikinci yarıda üst üste yaptığı kurtarışlarla, pas kesmeyle ve enerjisiyle çok iyi bir performans ortaya koyan Rajcic; yanı sıra kaleden kaleye attığı bir golle de performansını süsledi. Rajcic’in başarılı grafiği, Kastamonu Belediyespor’un maçın sonuna kadar oyuna ortak olmasını sağladı.

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Şampiyonlar Ligi’nin dördüncü haftasında, 16 Kasım’da Vipers Kristiansand’a konuk olacak. Krim ise Metz’i konuk edecek.