Belediyespor için kolay rakip

 

Hentbol Bayanlar Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Kastamonu Belediyespor yarın (14 Şubat Pazar)  saat 17.00’da deplasmanda Bursa Osmangazi Belediyespor ile karşılaşacak.

Play-off maçları öncesinde avantaj yakalamak isteyen temsilcimiz Zağnos Belediyespor ile Muratpaşa Belediyespor karşılaşacağı haftada zayıf rakibi karşısında puan kaybı yaşamak istemiyor.

Belediyespor antrenörü Osman Kalyoncu, “Bursa maçı Hollanda ekibiyle oynayacağımız Avrupa kupası maçı öncesinde bizim için çok ciddi bir hazırlık olacak. Bursa’da mutlak galip gelip ligde de motivasyonumuzu kaybetmek istemiyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki Bursa’nın yaptığı son transferler ve ligde küme düşmemek adına verdiği mücadele karşısında en üst performansı ortaya koymaya çalışacağız. Rakibimizin ligdeki durumu çok önemli değil. Önemli olan bizim galip gelmemiz” dedi.

Bayanlar Hentbol Süper Lig’i ve Avrupa Kupaları’nın yanı sıra Türkiye Kupası’nda da serüvenine devam eden Kastamonu Belediyespor, Bursa’da oynayacağı lig maçının ardından kupada da aynı rakiple Salı günü karşılaşacak. Bursa’dan dönmeden Türkiye Kupası mücadelesini de tamamlayacaklarını belirten antrenör Kalyoncu “Bursa ile oynayacağımız bu iki mücadele için çok iyi hazırlık evresi geçirdik ve hem lig hem kupa mücadelesinden galip gelmeyi planlıyoruz” dedi.