Belediyespor tarih yazdı

Hentbol Bayanlar Süper Ligi’nde lig adeta yeniden başlıyor. Temsilcimiz Kastamonu Belediyespor, Başkent deplasmanında karşılaştığı lider Yenimahalle Belediyespor’u 27-29 mağlup ederek zirve puanlarını eşitledi ve büyük bir avantajı eline geçirdi.
Ligin ilk devresindeki karşılaşmada rakibine 23-26 mağlup olan temsilcimiz, ikili averajda şu anda rakibinin gerisinde gibi görünse de Gençler Ligi’nden gelecek puanla Yenimahalle’nin önünde yer alıyor.
Türkiye Hentbol Federasyonu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma büyük bir hentbol şölenine dönüştü. Bir tarafta A Milli bayan takımının da antrenörlüğü görevine getirilen Yenimahalle Belediyespor’un teknik sorumlusu Serdar Eler, diğer tarafta ise Kastamonu Belediyespor’da harika işler başaran Hakan Günal’ın taktik savaşlarına dönüşen karşılaşmada gülen taraf Kastamonu oldu.
Karşılaşmaya etkili başlayan taraf da Kastamonu Belediyespor oldu. Hızlı hücumlar ve etkili savunma ile Kastamonu Belediyespor devre arasına 11-16 önde girdi. İkinci devre Yenimahalle Belediyespor toparlanmaya çalışsa da Kastamonu Belediyespor, eline geçirdiği tarihi fırsatı iyi değerlendirdi ve karşılaşmadan 27-29 galip ayrıldı.
Kastamonu Belediyespor’u galibiyete taşıyan isimlerin başında kaleci Anca ve Anastasia geldi. Anastasia attığı 8 golle, Anca ise harika kurtarışlarıyla Kastamonu Belediyespor’a 2 puanı kazandırdı.