Belediyespor’a büyük şok

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde herkesin şampiyonluğa namağlup ulaşır gözüyle baktığı Kastamonu Belediyespor, Süper Lig 6. haftasında Yenimahalle Spor Kulübü’nü konuk etti. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını temsilcimiz 17-14 önde kapatsa da maç sonucunda Yenimahalle müsabakayı 29-31 galibiyetle tamamladı.

Yenimahalle Belediyespor sporcularında büyük bir sevinç yaşanırken, temsilcimizde büyük bir şok hakim oldu.

770 gün sonra iç sahada ilk defa bir lig maçını kaybeden Kastamonu Belediyespor’da maç sonunda moraller bozuktu. Belediyespor, ligde en son 26 Ocak 2019’da Yenimahalle’ye karşı mağlubiyet alırken; temsilcimizin evinde aldığı son mağlubiyet 23 Eylül 2018’de Ardeşen’e karşı aldığı mağlubiyetti.

AVRUPA ÖNCESİ MORALLER ÇÖKTÜ

Avrupa Kupası’nı hedefleyerek bir kadro kuran ve Avrupa’nın en iyi antrenörlerinden Helle Thomsen’e takımı emanet eden Belediyespor’un, Yenimahalle karşısında ortaya koyduğu performans soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Maçın mutlak favorisi olarak salona çıkan Belediyespor’da, ortaya konulan performans oldukça düşündürücüydü. Rakibine göre tecrübe artısıyla maça çıkan Belediyespor’un, son dakikalardaki telaşlı görüntüsü ve teslim oluşu büyük üzüntü yarattı.

Belediyespor’un Avrupa maçı öncesinde oynayacağı 2 lig maçında ortaya koyacağı performans, Avrupa Ligi’nin de kaderini belirleyecek bir öneme işaret etti.