Belediyespor’un şampiyonluğu virüse takıldı

Türkiye Hentbol Federasyonu, Covid-19 salgını nedeniyle tüm hentbol liglerinin normal sezon sıralamasına göre tescil edildiğini açıkladı. Hiç ligde ve Türkiye  kupasında şampiyon ilan edilmeyeceğini de belirten THF, sezon öncesi ilan edilen statülerde yer alan ligden düşmenin ise uygulanmayacağını açıkladı. Kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları ise liglerin sıralamasına göre belirlenecek.

Bu kararın ardından Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde namağlup olarak lider durumda bulunan temsilcimiz Kastamonu Belediyespor’un mutlak şampiyonluğu elinden alınmış oldu. Ligde şampiyonluğuna kesin gözüyle bakılan Belediyespor, alınan karar sonrasında sadece sıralamada ilk sırada yer aldı.

AVRUPA TEMSİLCİLERİMİZ BELLİ OLDU

Öte yandan bu kararlar ışığında 2020- 2021 Hentbol sezonunda ülkemizi Avrupa’da temsil edecek takımlar belli oldu. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun ligleri son durumu ile tescil etmesi göz önüne alınırsa; Kastamonu Belediyespor ve Yenimahalle Belediyespor ülkemizi önümüzdeki sezon EHF Avrupa Ligi’nde mücadele edecek. ( Kastamonu Belediyespor Şampiyonlar ligine katılım için müracaat edecek). Yalıkavak GSK ve Muratpaşa Belediyespor ise EHF Avrupa Kupasında mücadele edecek