“Benim memleketim Kastamonu”

Batmanlı olan Vali Şehmus Günaydın, Kastamonuspor 1966’nın Batman Petrolspor deplasmanından mağlup olmasını değerlendirdi.

Vali Günaydın, “Memleketiniz Batman’ın futbol takımı olan Batman Petrolspor’un Kastamonuspor 1966’yı 3-1 mağlup etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Bu maç geride kaldı ve Batman Petrolspor’un 3-1’lik galibiyetiyle neticelendi. Benim memleketim şimdi Kastamonu. Ben de Kastamonuspor 1966’lıyım. Bir Kastamonuspor 1966’lı olarak da bu hafta kaybettik ama rakiplerin kaybetmesi bizim için iyi bir avantaj oldu. Ama sezon sonunda şampiyon olacağız inşallah. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hedeflerimizden dönmüş değiliz. Bu önümüzdeki maçları da en iyi şekilde atlarak geçen sene olduğu gibi inşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız” şeklinde yanıt verdi.

Kastamonu Belediyespor’un hentbolda Avrupa Challenge Kupası’nda yarıfinale yükselmesinden de büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Şehmus Günaydın, “Kastamonu Belediyespor’un Atatürk Spor Salonu’nda Hollanda temsilci Virto Quintus ile oynadığı maçı eşimle birlikte izledim. Maç sonunda da oyuncularımızı, teknik heyetimizi, emeği geçenleri tebrik ettik. Güzel bir maçtı. Bu bizim hentboldaki hedeflerimizin gerçekleşmesi anlamında da önemli bir adımdı. İnşallah finale kadar gideriz. Tabi hep beraber destek vermeliyiz. Büyük bir başarı elde ettiler. Bugün hangi branşta olursa olsun Avrupa’da yarı finale çıkmak kolay değil. Ben bu konuda emeği geçenleri tebrik ediyorum. İnşallah finali görür, şampiyon oluruz” dedi.