Beşel: Zirve yarışı lig sonuna kadar sürecek

Kastamonu 1. Amatör Futbol Ligi’nde şampiyonluk yarışı içerisinde yer alan Ormanspor’un teknik sorumlusu Onur Beşel, lig başlarken mevcut yarışın üç takım arasında geçeceğinin herkes tarafından tahmin edildiğini, ligin sonuna kadarda bu mücadelenin süreceğini söyledi.

Ormanspor, Tosyaspor ve Yolspor’un her türlü iklim koşula rağmen antrenman devamlılıklarını sürdürdüğünü söyleyen Onur Beşel, “Yoğun bir emek veriliyor. Biz şahsen haftanın 5 günü antrenman yapan bir takımız. Bu üç kulüp gelişim çabası içerisinde olduğundan Kastamonu için çok önemli üç kulüptür. Biz kazanılmış hiçbir müsabaka sonrası rakiplerimizi rencide edecek sevinç gösterileri yapmayız. Buna başta ben karşıyım, hiç kimsede bunu göremez. Bunun yanında hiç kimsede bizi rakibimize fazla gol attık diye de suçlayamaz, haksızlık yapamaz. Rakibimizi küçümsemeyiz ona haksızlıkta yapmayız” dedi.

Tosyaspor ile oynadıkları maça değinen Onur Beşel, “Tosyaspor ile ikinci yarının ilk müsabakasını oynadık. İlk müsabakayı rakibimiz kazanmıştı ve ikili avantaj onlardaydı. Müsabakanın ilk yarısında geriye düşmemize rağmen beraberliği yakaladık. Hatta öne geçebileceğimiz pozisyonları da bulduk. İlk müsabakadaki gibi beceri eksikliğimiz oluştu ve iki takımda neticede istediği sonucu alamadı. Fakat yarış devam ediyor, puanlarımız aynı. Tosyaspor’a da müsabaka öncesi ve sonrası göstermiş oldukları centilmenlik için teşekkür ederim” diye konuştu.

Ligdeki tüm rakipleri de ciddiye aldıklarını söyleyen Onur Beşel, “Tüm rakiplerimize karşı aynı futbolu oynayacağız. Her birine aynı hazırlanacağız. Yarışımız bundan önce olduğu gibi bundan sonrada en güzel şekilde devam edecektir” dedi.