Beşiktaşlıların gecesi

  • Bu kez üyelerin oylarıyla aynı görevi üstlenen Kastamonu Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkan Erdem Mütevelli, yaptığı konuşmada Beşiktaş-Kastamonuspor altyapı entegrasyonu ve Beşiktaş Spor Okulu’nun da içlerinde olduğu projelerini sıraladı.
  • Dernek lokalinin açılışında, sel felaketine uğrayan Bozkurt’u ziyaret için ilimize gelen Beşiktaş Vodafone Park ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Daltaban da hazır bulundu. 

Kastamonu Beşiktaşlılar Derneği’nin ilk genel kurulu yapıldı, kurucu yönetimin başkanı Erdem Mütevelli aynı göreve bu kez üyelerin oylarıyla seçildi

Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan genel kurulda derneğin ilk seçilmiş organlarında şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu: Alptuğ Topçuoğlu, Nevzat Özkan, Metehan Hamzaoğlu, Ahmet Hüsamettin Kaya, Özkan Eser, Adem Bodur, Furkan Kesercioğlu, Oğuzhan Kayaçal, Tolgahan Özcan, Mesut Küçük, Hasan Güneyli, Timur Dellaloğlu, Murat Serdaroğlu ve Erkin Arslan.

Denetleme Kurulu: Sadi Turkan, Çetin Demirci, Fadime Aydar Topçuoğlu, İhsan Kaşgil ve Gökhan Tekin.

Disiplin Kurulu: Tahir Zafer Karahasan, Cem Çınar, Mehmet Melekoğlu, Oğuzhan Yazımcı ve Mustafa Arabacı

Genel Kurul’da Dernek Başkanı Erdem Mütevelli, Sedat İşeri, Hayati Hamzaoğlu ve Zafer Karahasan birer konuşma yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Kastamonu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Erdem Mütevelli, Kastamonu’ya örnek ve herkesin Beşiktaş paydasında buluşabilip, gurur duyabileceği bir topluluk olma düsturu ile yola çıktıklarını belirtti. Süper Lig şampiyonluğunun kendilerini daha da motive ettiğini ve bu başarıyı coşkuyla kutladıklarını belirten Mütevelli, kuruluştan bu yana gerçekleştirdikleri faaliyetleri sıraladı.

Kulüpte üç olan Kastamonulu kongre üyesi sayısını 37 kişilik yeni başvuru ile 40’a yükselttiklerini ve bunun camiada yankı uyandırdığını kaydeden Mütevelli, genel kurul sonrası açılışını yaptıkları Saatçiler Konağı’nı dernek merkezi olarak düzenlediklerini ifade etti.

Mütevelli, yönetim olarak planladıkları projeleri de şöyle sıraladı:

1-Kastamonulu Beşiktaş kongre üye sayımızı 70’e, dernek üye sayımızı 300’e çıkarmak.

2-Türkiye’deki BJK dernekleri arasında, faaliyet – proje – üye sayısı noktasında ilk 5’e girmek.

3- Beşiktaş – Kastamonuspor altyapı entegrasyonu.

  1. İlimizde Beşiktaş spor okulunun açılması.
  2. 19 ilçemiz, Ankara ve İstanbul’da derneğin temsilciklerinin açılması.
  3. Dişi Kartallar ve Yavru Kartallar birimlerinin faaliyete geçirilmesi.
  4. BJK Store’un açılması.
  5. Dernek üyelerine özel lokal işletmeciliği.
  6. Hentbol, kayak, okçuluk ve yüzmede amatörspor branşlarının açılması.
  1. Sosyal Yardım ve dayanışma faaliyetleri.

Genel Kurul’da söz alan üyelerden Hayati Hamzaoğlu, 60’lı 70’li yıllarda şehrin sembol Beşiktaşlısı olan Birtat Pastanesi sahibi Şaban Denemiş’i hatırlattığı konuşmasında, “Bizim yaşımızdaki Beşiktaşlıların çoğu Şaban Ağabeyin emeğidir” dedi; kısa süre önce kaybettiğimiz Tuğrul Dellaloğlu ile eski Bakan Murat Başesgioğlu’nun da Beşiktaşlılık ruhunu yaşatan isimler olduğunu vurguladı.

Genel Kurul sonrasında derneğin Saatçiler Konağı’nda hizmet verecek lokali havai fişek gösterileri arasında açıldı. Açılış kurdelesini Beşiktaş Vodafone Park ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Daltaban, Sedat İşeri, Hayati Hamzaoğlu, Tahir Zafer Karahasan, Nevzat Özkan, Metehan Hamzaoğlu, Yusuf Yavuz Saatçi ve Erdem Mütevelli birlikte kesti.

 

Cengiz MUHZİROĞLU