“Beyin göçünü tersine çevireceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan adayı Galip Vidinlioğlu, seçim çalışmaları çerçevesinde ziyaretlerini sürdürdü. Vidinlioğlu, son olarak İŞ-KUR, Halk Otobüsleri Kooperatifi, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Galip Vidinlioğlu’nun İŞ-Kur ziyaretindeki gündem istihdam konusu oldu. Kastamonu’ya yatırım getireceğini söyleyen Vidinlioğlu, Kastamonu’ya ağır sanayi yatırımı getirmenin dışında, eğitim için Kastamonu dışına çıkan gençlerin geri dönmesi için de belediye olarak çalışacaklarını aktardı ve “Beyin göçünü tersine çevireceğiz” dedi.

Kendi yaşamından örnek veren Op.Dr.Vidinlioğlu, “Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da kalma fırsatı varken, memleketime hizmet etmek adına her şeyi bırakarak döndüm. Batı Karadeniz Bölgesi’nin ilk göz hastanesini açtım. Gurbetteki tüm Kastamonulu hemşehrilerimi de bu tarz istihdam yaratacak yatırımlara ikna edeceğim” dedi.

Gelir yaratacak projeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Vidinlioğlu, “Özellikle ev kadınlarının el işçiliği ürünlerini belediye tarafından sağlanacak yardım ve desteklerle hem üretilmesini hem de pazarlanmasını sağlayacağız. Her mahalleyi mini bir fabrikaya dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi’ne yaptığı ziyarette ise ulaşımı geliştirmek adına hazırladığı projelerden bahsetti ve önerileri dinledi.