Bilecik ile OSB kardeşi olduk

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi, yatırım yapma ve tecrübe paylaşımı için Bilecik Organize Sanayi Bölgesi ile kardeş OSB protokolü imzaladı.

Kastamonu OSB yönetimi, yatırım ve istihdam olanaklarını geliştirme, mevcut Organize Sanayi Bölgesi’ni geliştirme yönündeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda Kastamonu OSB Yönetim Kurulu, Bilecek Organize Sanayi Bölgesi ile temasa geçerek kardeş OSB protokolü imzaladı. Protokolün imzalanmasıyla birlikte Bilecek OSB Yönetim Kurulu ile bazı işadamlarının Mart ayının sonuna doğru Kastamonu’ya ziyaret etmesi bekleniyor.

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kömeç, “Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi olarak Bilecik Organize Sanayi Bölgesi ile kardeş OSB protokolü imzaladık. Bununla birlikte bizim Bilecik’ten beklentimiz Bilecik Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurula 15 yıl önce geçmiş. Biz de Bilecik’teki arkadaşların tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz aynı zamanda işbirliğine geçerek ortaklaşa Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi yapılacak olan yatırımların büyütülmesini amaçlıyoruz. Bunun dışında Bilecik Organize Sanayi Bölgesi’nin şuan ki Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan aynı zamanda bizim İnebolulu hemşehrimiz oluyor. Kendisi Aslan Alüminyum’un sahibi oluyor. Ayrıca bizler, kendisinden Kastamonu’ya da bir yatırım yapmasını istedik ve kendisi de inşallah bu işe olumlu bakıyor. Ne tür yatırımların yapılacağını inşallah kendisiyle oturup konuşacağız. Bu kapsamda kendisi Mart ayının sonuna doğru Kastamonu’ya gelmeyi planlıyor. Kastamonu’da bazı yatırım alanlarını ve yatırım bölgelerinde incelemelerde bulunacak” dedi.

Bilecik Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Aslan’ın daha önceden Kastamonu’ya yatırım yapmak istediğini fakat daha önceki yönetimler tarafından kendisine yer verilmediğini söyleyen Ayhan Kömeç, “Onun için de Bilecik’e giderek yatırım yapma kararı almış. Şu anda Bilecik’te 400 bin metrekarenin üzerinde bir alanda fabrikaları bulunuyor. Alüminyum dalında da Türkiye’nin en önde gelen firmalarından birisi oluyor. Kendisi Amerika, Kanada, bütün Avrupa ülkeleri gibi Dünyanın her tarafına ihracat yapan büyük bir firma. Vizyonu çok geniş bir şirket. Ayrıca yönetim kurulunda bulunan diğer iş adamlarının da büyük vizyonları var. İnşallah onlarda bizleri ziyarete gelecekler. Tabii ki hepsinin burada Kastamonu’da nasıl bir ticaret yapacaklarını oturup konuşacağız. Bunun dışında Kastamonu’da ticaret yapan iş adamlarımıza, insanlarımıza faydalı olabilmeleri için kendilerini Kastamonu’ya davet ettik, inşallah Mart ayının sonunda Kastamonu’ya bir ziyaret gerçekleştirecekler. Bizde kendilerini en iyi şekilde Kastamonu’da ağırlayacağız” diye konuştu.