“Bilge” sahaftan mini fuar

Bu memlekette kendi emeğiyle güzel işlere imza atan insanlarımız var. Hep de var olsunlar…

Çetin Demirci, Kastamonu’nun en gözde sahafı benim gözümde. Yaptığı işlerle en azından o kitap kokusunu unutmamamız için elinden gelen çabayı gösteriyor.

Her şeyin avcumuzun içine sığdığı şu günlerde direniyor, çalışıyor. Bu yaptığıyla da insanın içine işliyor.

Demirci, bu soğukta, yanında bir elektrikli ısıtıcıyla mini bir kitap fuarı düzenledi. Onlarca türden binlerce kitabı, bu devirde “Sudan ucuz” diye tabir edebileceğimiz rakamlarla satışa sundu.

Daha çok okuyup, daha çok zevk alalım, öğrenelim, unutmayalım diye yaptı bunu. Başarıları daim olsun…

Kendi bünyesinde kitaplar bastı. Yarışmalar düzenledi. O deniz derya dükkanından içeriye girdiğin vakit, asla boş göndermedi seni. Cebinde beş kuruş paran olmasa dahi…

Bize düşen, ona değil, kendimize destek olmak. Çünkü hayallerini gerçekleştirmiş bir insan için bundan daha büyük ödül olamaz. Bilmeyenler için, Çetin Demirci esasında bir Biyolog… Ama hayali olan sahaflığı senelerdir yapıyor. Bundan daha büyük ödül var mı?

O yüzden, biz biraz kendimize destek olalım. Biz de hayallerimizin peşinden gidelim. Bunun için büyük bir hayal dünyasıyla yazıya dökülmüş satırların içerisinde kaybolalım. Belki ileride biz de Demirci gibi hayallerimizin peşinden koşmaya başlarız.

Tek isteğim, o kitap kokusunu unutmayın… Horozoğlu Sokak aralığında sizi bekleyen kocaman bir deniz olduğunu bilin ve o denize dalın…

 Gözde MINIK