BİLSEM’de aile eğitimi

Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) velilerine yönelik eğitim programı tamamlandı. ‘Ebeveyn Eğitim Programı’ kapsamında kurum rehber öğretmeni Bilgen Tuğba Yılmaz tarafından BİLSEM velilerine aile eğitimi verildi.

Ebeveyn eğitim programı özel yetenekli çocukların ebeveynleri için geliştirilmiş bir program. Program 9 oturumdan oluştu ve her oturumun süresi yaklaşık 90 dakika sürdü.

Kastamonu Bilim Ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen eğitim programı 12 velinin aktif katılımı ile gerçekleşti. ‘Ebeveyn Eğitim Programı’na katılan velilere program sonunda katılımcı sertifikaları kurum müdürü Atasever Yiğit tarafından takdim edildi.

Eğitim programının konuları ise şöyleydi:

Özel Yeteneklilik/ Kendime Yolculuk, Ebeveynlilik/ İlk Durak, Pozitif Disiplin, Gelişen Çocuk / Sosyal Bağlam/ Akran İlişkileri Ve Empati, Gelişen Çocuk/ Duygusal Bağlam: Mükemmeliyetçilik Ve Olumsuzluklarla Baş Etme, E-Ebeveyn Olmak/ Teknolojinin Riskleri, 21. Yüzyıl Becerileri/ Kendini Toparlama Gücü, İşbirliği Yapma, 21. Yüzyıl Becerileri Zaman Yönetimi Ve Problem Çözme Becerileri, Güçlü Karakterler, Güçlü Bireyler.