Binali Yıldırım’a proje dosyası

  • Belediye Başkanı Babaş, milletvekilleri Köylü ve Demir’le birlikte ziyaret ettiği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a biri şehirde gerçekleştirmeyi planladığı, diğeri ise il genelinde gerek duyulan projeleri içeren iki dosya ve bunlarla ilgili bir rapor verdi.

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, uygulamayı planladığı projelerle ilgili olarak partisinin milletvekilleriyle birlikte ilgili bakanlara yaptığı destek turu sürüyor.

Babaş son olarak da Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir’le birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti.

Babaş’ın, şehir merkezindeki çalışmalarla ilgili olarak Bakan Yıldırım’a detaylı bir rapor ile Daday Kavşağı, Hastane Kavşağı ve Süt Kavşağı’nda gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların detaylı analizlerinin bulunduğu bir dosya sunduğu bildirildi.

Belediye’den verilen bilgiye göre, Tahsin Babaş ayrıca Bakan Yıldırım’a Kastamonu’da karayolları konusunda gerek duyulan çalışmaların yer aldığı önemli bir dosya daha verdi. Bununla ilgili olarak; Kırık Barajı Varyantı, Kastamonu-Taşköprü-Boyabat Yolu, Kastamonu-İnebolu Yolu, Çakraz- Kurucaşile-Cide Yolu, İhsangazi-Araç Yolu, Kastamonu-Tosya Yolu’nun bakanla yapılan görüşmenin görüşmenin gündem maddeleri arasında yer aldığı kaydedildi.

Görüşmelerde ele alınan bir diğer konunun da Ağlı-Azdavay-Pınarbaşı yolu olduğu, Bakan Binali Yıldırım’ın ziyaretleri için Milletvekilleri Hakkı Köylü, Murat Demir ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a teşekkür ettiği ve Kastamonu için gerekenlerin yapılacağını belirttiği deyapılan açıklamada yer aldı.