“Bir ayda 35 bin kişiyi ağırlayacağız”

0
11

Belediye Başkanı Babaş, Belediye yanı ve Kuzeykent’te kurdukları Şehr-i Ramazan Sofralarında ay boyunca yaklaşık 35 bin kişinin oruç açacağını, bu yıl da düzenleyecekleri mahalle iftarlarında ise yine yaklaşık 40 bin kişinin iftar yapacağını söyledi.

Kastamonu Belediyesi tarafından hayırseverlerin maddi desteği ile gerçekleştirilen ‘Şehr-i Ramazan Sofrası’ iftar çadırlarında ilk günden büyük katılım yaşandı ve iftar öncesi uzun kuyruklar oluştu.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye yanına ve Kuzeykent’te kurdukları Şehr-i Ramazan sofralarını ziyaret etti, vatandaşlara iftar yemeği dağıttı.
Bu ramazan ayı boyunca Şehr-i Ramazan sofralarında yaklaşık 35 bin kişiye iftar yemeği vereceklerini ifade eden Babaş, şönları söyledi:
“Ramazan Ayı’nın önemli bir geleneği haline gelen ve belediyemiz tarafından düzenlenen mahalle iftarları programlarımız bu yıl 19 mahalleyi kapsayacak. Mahalle iftarlarında da yaklaşık 40 bin hemşehrimiz iftar yapacak. Mahallemiz’de kurduğumuz Şehri-i Ramazan Soframızı ziyaret ettik. Burada öğrenci kardeşlerimiz ve çocuklarımızla sohbet ettik. Belediyemiz yanında kurduğumuz Şehr-i Ramazan Sofrası’nda Tuğra Hukuk Bürosu’nun verdiği iftara katılarak ilk iftarımızı hemşehrilerimizle birlikte yapmanın mutluluğunu yaşadık. Mahallelerde düzenleyeceğimiz iftar programlarımızda tüm Kastamonuluları ağırlamaktan da büyük memnuniyet duyacağız. İftar programlarımıza katılan, emek ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyorum.” CM

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER