“Bir mucizeyi gerçekleştirdik”

Kadınlar Futbol 2.Ligi’ne yükselen Kastamonugücü’nde Kulüp Başkanı Metin Şahbazoğlu, ilimizi en iyi şekilde temsil ederek bir mucizeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu sezon TFF Kadınlar 3. Ligi’nde Sinop, Düzce, Bartın ve Karabük illerinin temsilcilerinin bulunduğu grupta sezonu ikinci sırada tamamlayarak statü gereğince play-of maçları oynamaya hak kazandıklarını hatırlatan Metin Şahbazoğlu, “Tarafsız saha olarak Bolu’da oynanan play-of maçlarının ilkinde eşleştiğimiz (D) grubu birincisi Bilecik temsilcisini, normal ve uzatma süresi 1-1 biten maçta, penaltı atışları sonucunda 5-4 mağlup ettik. Bir hafta sonra da bu defa (B) grubundan finale çıkan İstanbul temsilcisi Bakırköy takımı ile yine Bolu’da oynadığımız final maçını da 2-1 kazanarak şampiyon olduk ve TFF Kadınlar Futbol 2. Ligi’ne yükseldik. Kısıtlı imkanlarla bir mucizeyi gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Bu başarıyı elde etmelerinde maddi ve manevi destek verenlere de teşekkür eden Metin Şahbazoğlu, “Başta Sayın Valimiz Avni Çakır’a, deplasman maçlarımız için ücretsiz olarak araç tahsisi yapan İl Özel İdaresi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne, her ihtiyaç duyduğumuzda gereken maddi desteği sağlayan Cengiz Aygün’e ve son deplasman maçımızda ARAS GROUP adına tüm deplasman giderlerini karşılayan Erson Demir’e, sağlık sponsorumuz Özel Anadolu Hastanesi’ne, destekleri ile sesimiz olan Kastamonu yerel basınına, başta teknik direktörümüz Necip Oktay olmak üzere tüm teknik heyet ve sporcularımıza yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Başarının kolay elde edilmediğini de söyleyen Şahbazoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dikenli yollardan yürüdük. Zaman geldi “Paranız yoksa bu işe neden girdiniz” denildi. Zaman geldi “lige katılamıyorlarmış” dedikoduları çıkarıldı. “Bunlar bu işi yürütemez” diyenler oldu. Mustafa Denizli’nin dediği gibi içimizdeki İrdandalılar nedense bizim başarılı olmamızı istemediler. Devletimizin İlimizdeki en yüksek makamı olan Sayın Valimiz, her randevu talebimizi kabul edip, maddi ve manevi katkılarıyla arkamızda dururken bize randevu bile vermeyen kişi ve kurumlar da olmuş ve bu durum bizi son derece üzmüştür. Zor günlerimizde yanımızda olmayanların şampiyonluk sevincimize ortak olmalarını da “mış gibi” davranmalarını da istemiyoruz. Şampiyonluk sevincimize ortak olarak gerek şahsımı, gerek yönetici arkadaşlarımızı, gerekse teknik heyetimizi ve sporcularımızı arayıp kutlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ederken yaşadığımız üzücü durumların da değerli basınımız aracılığı ile kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Önümüzdeki sezon mücadele edeceğimiz bir üst ligde işimiz daha zor olsa da gereken destek verildiği, kapılar yüzümüze kapanmadığı takdirde bu sezon olduğu gibi gelecek sezonda da Kastamonu’muzun adını yine başarıyla temsil edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın”