“Bir Yardım Bin Umut” Projesi tamamlandı

Projeye ev sahipliği yapan Kastamonu Devlet Hastanesinin Başhekimi Op. Dr. Serdar Bozkurt, “Doğru projelerin her daim yanındayız” dedi.

Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı son sınıf öğrencilerine kapılarını açan Kastamonu Devlet Hastanesi’nde  Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında başlatılan ve bir ay süren “Bir Yardım, Bin Umut”projesi” tamamlandı

Uygulanan projede hastane polikliniklerinin giriş katlarında ‘akılcı ilaç kullanımı’, aile hekimini erken tanıma ve mantar zehirlenmelerini içerenbilgilendirme stantları açıldı. Eğitim Fakültesi öğrencilerihastanenin çocuk servisinde tedavi gören minikleri ziyaret ederekonlarla birlikte resim yaptılar, boyama kitabı boyadılar ve kartondan figürler kesip yapıştırdılar. Öğrenciler minik hastalara  masal ve hikâye kitapları okuyup birlikte  eğlenceli vakit geçirdiler.

Başhekime teşekkür

Bir ay süren projenin tamamlanmasıyla,Proje Sorumlusu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Emine Nihal Lindberg, Proje Danışmanı Ahmet Rıfat Kayiş ve “Bir Yardım Bin Umut Projesi” nde görev alan öğrenciler, KDH Başhekimi Op.Dr. Hasan Serdar Bozkurt’a makamında birteşekkürziyaretinde bulundular.

Proje Sorumlusu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Emine Nihal Lindberg,ileride geliştirilecek projelerin kurumlar arasında,işbirliği ve desteğin önemine dikkat çekti.

KDH BaşhekimiOp.Dr. Hasan Serdar Bozkurtda,proje ekibinin nazik ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İl Sağlık Müdürlüğü’nünde onaylayacağı  bu türden  geliştirilecek  projelerin her zaman yanında olup  işbirliğinin her daimsürdürüleceğini dile getirdi.