"Birlik içinde bu takıma sahip çıkacağız"

Kastamonuspor 1966'nın Kulüp Sözcüsü Ahmet Baysan, sporda ilkleri yaşatan bu kadronun her platformda desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Kastamonuspor 1966’nın yaşattığı tarihi başarıyla ilgili bir açıklama da kulüp sözcüsü Ahmet Baysan’dan geldi.

3.Lig’in üstünde bir kadroya sahip olduklarını tüm ülkeye gösterdiklerini söyleyen Ahmet Baysan, Beylerbeyi mağlubiyeti sonrası yöneltilen haksız eleştirilere, teknik heyet ve futbolcuların en güzel cevabı Kasımpaşa maçında verdiklerini de söyledi.

Körfez İskenderun ve Dersimspor maçlarını kazanarak ligin ilk devresini lider olarak tamamlamak istediklerini de söyleyen Ahmet Baysan, Kastamonu’ya sporda ilkleri yaşatan bu kadronun her platformda desteklenmesi gerektiğine de dikkat çekti.

Elde ettikleri başarının kolay bir başarı olmadığını da söyleyen Ahmet Baysan, “Anadolu takımlarının içerisinden çıkıp Süper Lig’de mücadele eden bir ekibi, iyi bir futbol oynayarak, penaltı atışları sonucu yendik. Kulüp olarak gücümüzü ispat etmiş olduk. Maçı izleyenler zevk aldı. Sahada Süper Lig ekibi Kasımpaşa ile başa baş mücadele eden, fizik ve kondisyon açısından 120 dakika hiç düşmeyen bir takım vardı. Kasımpaşa’nın bize elenmesi kötü bir ekip olduğu anlamına gelmez. Futbolun güzellikleri burada. Her takım mağlubiyet alır. Bizde geçtiğimiz hafta Beylerbeyi’nde puan kaybettik. Beylerbeyi maçı bizim için ölçü olmamalıdır. Takımımızın ve teknik kadromuzun gücünü ölçecek bir maç olamaz. Beylerbeyi maçı sonrası mağlubiyetten kaynaklanan üzüntü nedeniyle dile getirildiğini düşündüğümüz eleştiri ve maksadını aşan ifadeler bizleri yaralamıştır. Bir yenilgi ile bir takımı başarısız gibi göstermek son derece yanlıştır. Kastamonu’nun bugün Kastamonu futbol tarihinde ilklere imza atan bu takımı, her halükarda, her şartta desteklemesi lazımdır. İş olan yerde hatalar da olur. Bu hataları büyütmenin bir manası yoktur. Maksadımız üzüm yemekse birlik beraberlik içide bu takıma sahip çıkacağız. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Körfez İskenderunspor ve Dersimspor maçlarını kazanarak ilk devreyi lider tamamlamayı hedefliyoruz. Yönetim olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah sezon sonunda da bir üst lige çıkarak bu sevinci daha da zirveye çıkarmak istiyoruz. Bunun için şehrin bütünlüğü, birlikteliği çok önemli. Herkesin hakkını vermek lazım. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş bu işin ateşleyicisi ve baş mimarıdır. Bu sebeple hem belediyemiz hem yönetimimiz hem de teknik kadromuz ve takımımızdaki bütün futbolcular bu hedefe kilitlenmiştir” dedi.

Kastamonuspor 1966 yönetimi olarak teknik heyete güvenlerinin tam olduğunu ve her zaman arkalarında durduklarını da söyleyen Ahmet Baysan, “İşini iyi yapan tecrübeli bir teknik kadroya sahibiz. Biz teknik kadromuzdan son derece memnunuz. Teknik Direktörümüz Ahmet Duman bu işi bilen biridir. Ahmet Duman ayrıca kariyerinde kendisini ıspat etmiş bir teknik adamdır. Futbolcularımızda gerçekten üst düzey futbolculardır ve dün zaten bunu ispat ettiler. Fizik ve kondisyon olarak çok iyi bir takımımız olduğunu Kasımpaşa karşısında verilen 120 dakikalık mücadelede tüm Kastamonululara ve futbol severler görmüştür” diye konuştu.