“Biz konuştuktan sonra harekete geçildi”

Görevdeki bir yıllarını Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda düzenledikleri istişare toplantısında değerlendiren MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Kastamonu’nun yüzde 73,8’ini bizim dava arkadaşlarımız yönetiyor” demeye devam edeceklerini, Kastamonu için hayalleri olduğunu, bunları bir bir gerçekleştireceklerini, fakat bunları yaparken, engellerle karşılaştıklarını söyledi .

Aydın, “Önümüze çıkan engelleri aşa aşa devam edeceğiz. Kastamonu’nun sıkıntıları var. Bana sesin gür çıkıyor diye kızıyorlar. Anlamıyorsunuz, bağırmayınca duymuyorsunuz. Ondan sonra harekete geçiyorlar, çok güzel şeyler oluyor, memnun oluyoruz, teşekkür ediyoruz.Biz bunları ifade ettikten sonra, Kastamonu siyaseti harekete geçti” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı ve Yönetimi, dün düzenledikleri halka açık istişare toplantısında görevdeki birinci yıllarını değerlendirdi.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda saygı duruşu ve istiklal marşı okunarak başlanan toplantıda MHP İl Başkanlığı’nın hazırladığı video gösterimi gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıyaMHP İl Başkanı Yüksek Aydın ve eşi, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı  Kastamonu Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve eşi, MHP’li Belediye Başkanları, eski MHP Milletvekili Emin Çınar, MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İl Başkanı Haluk Yakar, partili Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

İstişare toplantısında MHP İl Başkanı Yüksek Aydın’ın açılış konuşmasının ardından Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Kastamonu Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak birer konuşma yaptı. İstişare toplantısının kapanış konuşmasını da yine İl Başkanı Yüksel Aydın yaptı.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tarık Ziya Çağılcı  ve Yüksel Aydın’a hediye verdi. Yüksel Aydın da belediye başkanlarına plaket takdim etti.  Yine MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’a verilmek üzere plaketini R. Galip Vidinlioğlu’na teslim etti.

Yüksel Aydın

Toplantının açılış ve kapanış konuşmasını gerçekleştiren MHP İl Başkanı Yüksel Aydın Kastamonu’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında,şunları söyledi:

“Yüzde 73,8’i söylemeye devam edeceğiz”

“Nereden nereye geldiğimizi gördünüz. Milliyetçi ülkücü hareket idam sehpalarından bugün belediyede. Onun için herkes ayağını denk alacak. Bu konuda şaka yapmıyoruz. Öyle bir hareketin mensubunuz ki, çok şey söylemeye gerek yok. Nereden nereye geldiğimizi biliyorsunuz. Bu emekleri sizin için verdik. Bu emekleri Türk Milleti’nin geleceği adına verdik. Bu emekleri Kastamonu’nun geleceği için verdik. Milliyetçi ülkücü hareketin liderinin talimatları doğrultusunda MHP’nin Kastamonu İl Başkanı, teşkilat olarak atandık. Atandığımızın günden beri bütün dava arkadaşlarımıza, bütün dava büyüklerimize MHP’nin manevi mihmandarlarına, ak saçlarına, abilerine herkese ulaştık. Dedik ki kayıp bir 5 yıl var. Ülkücülerin yüzü yerde. Sayın Genel Başkanımıza söz verdik. Emaneti geri alacağız dedik. Bunun için gece gündüz, sınır tanımadan, en ücra köşedeki dava arkadaşlarımıza ulaşarak çalışmalarımızı sürdürdük. 3-3 buçuk ay gibi kısa zamanda, bütün dava arkadaşlarımızın emekleriyle MHP Kastamonu’da kendine geldi. Kastamonu’nun yüzde 73,8’ini bizim dava arkadaşlarımız yönetiyor. Milletimizin verdiği emanetleri, milletimizin verdiği sorumluluğu bu inançla sürdüreceğiz. 24 Haziran seçimlerinde 2 bini oyu alamazken, 1 Kasım seçimlerinde bin 800 oyu alamazken, 49 bin oy olan İl Genel Meclisi oyumuz 85 bin oldu. Bunlar sizin alın terleriniz. Dolayısıyla 73,8’i derken boşuna demiyoruz. Bunu hazmedeceksiniz. Bunu anlayın. Halk bize vermiş. Demokrasinin güzelliği bu. Diyoruz ki, ey Kastamonu’nun en güzel insanları, Kastamonu’nun güzel siyasetçileri, beyefendiler, hanımefendiler 31 Mart’ta seçim bitti. Ne olduysa oldu. Demokrasinin gerekleri yerine geldi. Milliyetçi ülkücü hareket yetkiyi aldı mı, aldı. Bunu kabul edin. Yüzde 73,8’ini söylemeye devam edeceğiz. Hiç kusura bakmayın. Bu süreç Allah’ın izniyle başarıyla sonuçlandı. Şimdi bunun sorumluluklarını yerine getirebilmek için çalışmalıyız. Çünkü Kastamonu’nun yüzde 73,8’ini yönetmenin sorumluluğunu yerine getirmemiz lazım. Biz ayırmayacağız. Huzurlarınızda 7 belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Çünkü muhataplarımız, Milliyetçi Ülkücü Hareketin mensubu olanları ayırarak, onlara farklı görevler vererek, onları inciterek, onları rencide ederek, hatta ve hatta rencide ettiklerini işten çıkartarak hareket ediyorlar. Bizim belediye başkanlarımız ayırmadılar. Onun için onlara teşekkür ediyorum”.

“Engellerle karşılaşıyoruz”

Kastamonu için hayallerinin olduğunu ifade eden Yüksel Aydın,sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Belediye Başkanımızın onda daha çok icraat var. Kastamonu için hayallerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Fakat bunları yaparken, engellerle karşılaşıyoruz.

“Kastamonu’da FETÖ canlı”

“Şimdi bir grupda, Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın, milliyetçi ülkücü hareketin liderinin en hassas olduğu bir konuda görüşlerimi ifade etmek istiyorum. FETÖ terör örgütüdür. Kastamonu’da FETÖ canlı. Biliyoruz her birini. Bunlar kendilerini unuttuklarımızı zannetmesinler. Hafızalarımızı tazelememiz lazım. 15 Temmuz’u asla unutmamamız lazım. Bunlar Türk Milleti’nin, Türk Devleti’nin parasıyla, savaş uçaklarıyla, tanklarla, helikopterlerle Türk Milleti’ne, Türk Devleti’ne kurşun yağdırdılar kurşun. Bunlar Türk Milleti’nin hayallerini çaldı, bunlar Türk Devleti’nin hayallerini çaldı. Bunlar İslam Birliği’ne, İslam’a, Müslümanlığa en büyük zararı verdiler. Bunu unutmadık, unutmayacağız. Onların bizim inandığımız Allah’a, onlar bizim inandığımız kitaba inanmıyorlar. Bu konudaki hassasiyetimizden vazgeçmeyeceğiz.”

“Biz konuştuktan sonra harekete geçildi”

Kastamonu’nun geleceğini hep birlikte imar edeceklerini söyleyerek konuşmasına devam eden Aydın şunları söyledi:

“Bu konuda önümüze çıkan engelleri aşa aşa devam edeceğiz. Merkezinde de, ilçelerinde de. Kastamonu’nun sıkıntıları var. Bana sesin gür çıkıyor diye kızıyorlar. Anlamıyorsunuz, bağırmayınca duymuyorsunuz. Ondan sonra harekete geçiyorlar, çok güzel şeyler oluyor, memnun oluyoruz, teşekkür ediyoruz. Kastamonu’da âtıl binaların olduğunu söyledik. Devletin milyarlarca yatırım yaptığı, yıllarca unutulmuş yatırımlar var. Bunları tek tek sıraladık. Dedik ki, MİEM, dedik ki; KESOB’un binası, dedik ki hastane, tıp fakültesi. Birçok konuyu arz ettik. Biz bunları ifade ettikten sonra, Kastamonu siyaseti harekete geçti. Bakın şimdi Allah’a şükür MİEM’in ihalesi yapılmak için hazır. Milli Takımlar Kamp Merkezi oluyor. 10 milyon TL aktarılmış, 16 milyon TL daha sonra. Şimdi 15 yıldır âtıl duran yatırım için harekete geçildi. Bizimde katkımız olduğu için memnun oluyoruz. AK Parti’nin Milletvekillerine, İl Başkanına, kim vesile olmuşsa teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız KESOB ile antlaşma yapmış, o âtıl binada işler hale gelecek. Hastane bizim için büyük sıkıntı. O hastane doğru yönetilmiyor. Hastanemiz çok güzel, personelimiz canla başla mücadele veriyor. Fakat hastane iyi yönetilmiyor. Tekrar tekrar uyarıyorum. Bana sormayın oradaki personele sorun, ne olup bittiğini. Bu kadar da açık söylüyorum. 3’üncü basamak sağlık kuruluşu yok. Onun için ilacı yazdırmak için ya Ankara’ya gidecek, ya Karabük’e gidecek, ya da Çankırı’ya gidecek. Bunu söyleyince niye hopluyorsunuz? Kastamonu problemi sağlık problemi. Bunu söylemeye devam edeceğiz. Bu yönetim doğru bir yönetim değil. Yanlış yapıyor. Ya bırakıp gidecekler, hakikaten orayı doğru yönetecek birileri gelecek, ya da gidecekler. Başka çaresi yok. Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi olursa, yönetici anlamında bir kıymeti harbiyesi olmayacak. Çünkü başında profesör olacak.  Sıkıntılar bu. Bu konunun arkasını bırakmayacağız. Kastamonulu hemşerilerimiz için söylüyorum.”

“Yatay mimariden vazgeçmeyeceğiz”

Belediye başkanlarının beyt-ül mala el sürmeyeceğini vurgulayan Aydın, “Böyle belediye başkanlarını nereden bulacaksınız? Biz seçimlerde dedik ki, bizim adaylarımız şahsiyetli olacak, karakterli olacak, onurlu olacak, şerefli olacak, adam olacak dedik. İşte 7 adam gibi adamı sürdük piyasaya. Biz vermedik 30 katlı yeri, bu rezil yeri. Kastamonu’nun başının belası. Kastamonu’nun orta yerine kazık biz çakmadık. Bunun hesabını bize sormayacaksınız. Biz bundan sonra yatay mimariden vazgeçtiğimiz gün, gelin yüzümüze tükürün. Kastamonu’nun şahsiyetine, kişiliğine uygun bir şehircilik yapacağız. Zamanında yapmayanlar içinde elimizden bir şey gelmiyor” ifadelerini kullandı.

“Çektirdiğiniz fotoları biliyorum”

Aydın konuşmasının sonunda da şunları söyledi:

“Dışımızdaki siyasilere tavsiye ediyorum. İl başkanları özellikle dikkat etsin kimlerle fotoğrafı olduğuna. Dikkat et, dikkat edin. Kastamonulu bunu yemez. CHP’li de yemez, AK Parti’li de yemez, MHP’li zaten yemez. Bu anlamda uyarıyorum. Benim sözüm anlayana. Çektirdiğiniz fotoları biliyorum. Bu fotoğraflara dikkat edin. Bunlar Kastamonu ile bağdaşmayan fotoğraflar. Terör örgütleriyle kol kola çektirdikleri fotoğraflar. Kastamonu’da milletvekilliği yapan, Kastamonu’da il başkanlığı yapana söylüyorum. Onların muhataplarına vereceğim, delegelerine, yöneticilerine vereceğim. Kamuoyuna değil. Tüm teşkilatlarımız, özellikle belediye başkanlarımızla hemhal oldular. Yarınlarda her ilçede ve teşkilatta işi gücü olacak.

“Durmayacağız, devam edeceğiz”

Durmayacağız, devam edeceğiz, dinamik olacağız. İlçe teşkilatlarına ziyaretlerimiz olacak. O eski dönem bitti, geçmiş olsun. Çat kapı ilçelerdeyim. Bize 86 bin oy verdi, Kastamonu. Belediye başkanlarımız, İGM üyelerimiz, Belediye Meclis üyelerimizin çalışmalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarının mücadelesiyle her türlü bir olacağız. Yapılacak seçimde de bir ve beraber olacağız. Ufak tefek meselelerle kendimizi yormayacağız, çözemeyeceğiz hiçbir mesele yok. Koca koca belediyeler aldık, tüm dava arkadaşlarımızın sorunlarını çözeriz, samimiyetimizi, birbirimize olan inancımızı, sevgimizi eksik etmeyelim. Sevmemenin sıkıntısı var, sevginin sıkıntısı yok.”

 

CENGİZ MUHZİROĞLU