“Bizim ilkelerimizde ayrımcılık yok”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu D.S.İ Makine İkmal Müdürlüğü’nü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ni, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nü, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Kastamonu D.S.İ Makine İkmal Müdürlüğünü ziyaret eden Galip Vidinlioğlu ve ekibi yönetim ve personel ile sohbet ederek, istekleri, önerileri ve sorunları dinledi.

Gerçekleştirilen sohbetin ardından konuşan Vidinlioğlu, “Biz bu şehri yönetirken hep birlikte hareket edeceğimizi her seferinde dile getiriyoruz, kurumlarımızın ve personellerimizin görüşleri bizim için çok değerli çünkü olayın içindeler. Görüşlerini bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“Kurumlarımızdan aldığımız bilgiler ışığında şehrimizin sorunlarını aşmak için çalışıyoruz. Bizim sahip olduğumuz uzman bir ekibimiz var. Ekibimiz topladığımız bilgiler ve yaptığımız araştırmalar ışığında çalışmalarını sürdürüyor. Halkımızın, hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Bütün kesimlerimizi kucaklayacağız ve sorunlarını gidermek çalışacağız. Ayrımcılık bizim ilkelerimiz arasında yok” açıklamasında bulundu.

“KASTAMONUMUZ’U HEP BİRLİKTE ŞAHLANDIRACAĞIZ”

İkinci durağı Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği olan Vidinlioğlu ve ekibi, Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresi çalışanları ile sohbet eden Vidinlioğlu, “Her bir kurumumuzun ve çalışanlarımızın görüşleri şehrimizi geleceğe hazırlamak için yapacağımız çalışmalar için değerli. Biz anlayışımız gereği tepeden aşağıya bakan değil hep birlikte hareket ederek ileriye bakan bir anlayışa sahibiz. Kastamonu’yu Kastamonu yapan burada yaşan insanları, burada çalışanları, burada okuyanlarıdır. Biz bütün hemşehrilerimizle ortak hareket ederek geleceğe hazırlanacağız. Kültürel ve tarihsel değerlerimize hep birlikte sahip çıkacağız. Kastamonumuz’u hep beraber şahlandıracağız” açıklamasında bulundu.

Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürlüğünü de ziyaret eden Galip Vidinlioğlu ve ekibi, Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık’a nezaket ziyaretinde bulundu. Vakıflar Bölge Müdürlüğü yönetimi ve çalışanları sohbet eden Vidinlioğlu, “Vakıflarımızın önemini çoğu konuşmamda belirtiyorum. Şehrimizi sorunlarını çözerken vakıflarımızla yapacağımız iş birliği bizim içim oldukça önemli. Biz belediyecilik dönemimizde kendi başımıza karar almayacağız. Konuların muhataplarına, profesyonellerine ve halkımıza danışacağız. Hayal ettiğimiz Kastamonu’yu hep beraber inşa edeceğiz. Vakıflarımızın ve Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün bu konuda bize çok önemli destekleri olacaktır” dedi.

Kastamonu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ziyaretinde ise Vidinlioğlu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Bülent Cömert’le görüştükten sonra,  “Şehrimizin nüfus yapısı hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Önceki konuşmalarında da belirttiğim gibi Kastamonumuz göç veren bir şehir. Önce hemşehrilerimizin memleketlerinde kalmak istedikleri bir şehir olacağız, ardından turistleri şehrimize çekmek için çalışacağız. Cumhuriyet döneminin başlarında en büyük vilayetlerden olan memleketimizi turistik ve sosyal olanaklar açısından tekrar canlandıracağız” açıklamasında bulundu.

Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak’a da ziyarette bulunan Vidinlioğlu, “Turizme çok önem vereceğiz. Bu önem doğrultusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile yapacağımız her türlü fikir alışverişi ve iş birliği bizim için oldukça önemli. Kültürümüz çok köklü, çok geniş. Önce bunu sahip çıkacağız. Konaklarımız var, hanlarımız var, kalemiz, kulemiz var. Ama ne kadar değerlendirebiliyoruz? Önce elimizdeki değerlere sahip çıkarak, tarihi ve kültürel dokusunu bozmadan, bunları değerlendirilebilir kılacağız” dedi.

Vidinlioğlu, “Tarihi ve kültürel değerlerimizi turizme açmanın yanı sıra inanç turizmi ve spor turizmini de oldukça önemli. İnanç turizmi kapsamında Hz. Pir’i, Yakupağa’yı, İsmailbey Cami’sini turistik hale getireceğiz. Şehrimizin ulaşımı da tarihi ve kültürel dokuya uygun, turizme uygun dizayn edeceğiz. Spor turizmi konusunda da hep belirttiğim gibi çok değerli bir memleketimiz. Çıkardığımız sporcular ortada. Bütün spor branşlarına destek vereceğiz. Coğrafyamız da değerli, yarım saat ötede kayak yapıp 45 dakika ötede denize giriyoruz. Bunlarını hepsini değerlendirmek üzere çalışacağız.” Diye konuştu.