BM’de 3 seçimli, 2 önergeli toplantı

Belediye Meclisi’nin nisan dönemi ilk toplantısında encümen ve komisyon üyelikleri için seçim yapıldı.

CHP grubu, taşınmaz satışları ve etüt merkezi açılmasıyla ilgili iki önerge verdi. Etüt merkezi kurulması talebini içeren önerge gündeme alınmadı, taşınmaz satışlarıyla ilgili önergeye yazılı cevap verileceği belirtildi.

 

 

Belediye Meclisi, Nisan ayının ilk oturumunuBelediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında gerçekleştirdi.

SEÇİMLER

Toplantıda Belediye Encümeni ile Plan Bütçe ve İmar komisyonları üyelikleri için seçim yapıldı.

MHP’den Cihangir Çelikoğlu, Mehmet Melekoğlu, Sezgin Sezen Belediye Encümeni’nin yeni üyeleri oldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na da MHP Grubu’ndan NevinKaraca, Nurten Ciğerci, Seyfettin Rençber, AK Parti Grubu’ndan ise Hüseyin Aydın, Necati Atak seçilirken, İmar Komisyonu ise MHP Grubu’ndan Recep Mor, Mehmet Cevat Uyanık, Ferdi Kargılı, AK Parti Grubu’ndan Akif Güzel ve İzzet Serhat Köylü’den oluştu.

Toplantıda Fen İşleri Müdürlüğü’nün ödenek talebinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bütçesinden karşılanması konusu da görüşüldü.

SORU ÖNERGESİ

Toplantıda CHP grubu Belediye Meclisi’ne 2019 yerel seçimlerinden bugüne kadar satışa çıkartılan taşınmazlarla ilgili soru önergesi verdi.

Önergede; tapuda Kastamonu Belediye Başkanlığı adına kayıtlı olan ve 2019 Mart ayından itibaren satışına karar verilen taşınmazlarla ilgili olarak bugüne kadar kaç adet taşınmazın ihalesinin yapıldığı, ihale sonucunda kaç adet taşınmazın satışının gerçekleştirildiği ve satış bedelinin ne kadar olduğu hakkında Belediye Meclisi’nin bilgilendirilmesi istendi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, önergeye yazılı olarak cevap verileceğini ifade etti.

KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZİ ÖNERİSİNE RED

CHP grubu ayrıca Kastamonu’nun Liselere Giriş Sınavı ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda Türkiye ortalamasının altında kaldığına işaret ederek Kastamonu Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yapıp Belediye Etüt Merkezi – Eğitim Merkezi ve belediye bünyesinde kütüphane açmasını talep etti.

Kastamonu Belediye Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kastamonu Belediyesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’nin (KASMEK) bu duruma güzel bir örnek teşkil ettiği ifade edilen önerge, AK Parti ve MHP gruplarının oylarıyla reddedilerek gündeme alınmadı.