Boğaz’da puan avı

Kastamonuspor, ilk kez lider olarak çıktığı İstanbul deplasmanında, takipçilerinden Beylerbeyi ile zorlu mu zorlu bir puan mücadelesi verirken, İstanbul’da yıllardır başarısını bekleyen büyük taraftar potansiyelinin yüreğindeki ateşi de canlandırabilme uğraşı içinde olacak.
Kırmızı-siyahlıların, Kastamonu’dan gidecek ve İstanbul’dan gelecek taraftarıyla tribün üstünlüğünü elinde bulundurarak çıkacağı 75. Yıl Stadı’ndaki karşılaşmanın başlama saati 13.30. Büyük çekişmeye sahne olması beklenen maçı Süper Lig’de de görev alan Ali Zağlı yönetecek.
Kastamonuspor 1966, liderliğini korumak, puan farkını daha da açmak ve İstanbul’daki büyük taraftar gücünü yeniden harekete geçirmek gibi üçlü hedefi olan çok önemli bir maç için yarın Boğaziçi’nde sanaya çıkıyor.
Kırmızı-siyahlıların rakibi, Niğde Belediyespor’la birlikte kendisini en yakından takip eden Beylerbeyi. Darıca Gençlerbirliği’ni 4-0 gibi farklı bir skorla geçen ve rakiplerinin de puan kaybetmesiyle liderlik koltuğunu Niğde Belediyespor’dan geri aldığı gibi 3 puanlık da fark sağlayan Kastamonuspor 1966, yarınki maçta büyük bir taraftar desteği ile galip gelerek yoluna devam etmek istiyor.
PUAN FARKINI ARTTIRMA HESABI
Ligde son üç haftaya girilirken, rakiplerine göre daha avantajlı bir maç takvimi bulunan Kastamonuspor 1966, bu fırsatı iyi değerlendirerek ligin ilk devresinde puan farkını arttırmanın hesaplarını yapıyor.
TARAFTAR SABIRSIZ
Kastamonuspor 1966’yı yarınki maçta taraftarı da yalnız bırakmayacak. Başta İstanbul’daki gurbetçiler olmak üzere Kastamonu’dan da gidecek taraftarlarla birlikte Beylerbeyi Stadı’nın kırmızı siyah olması bekleniyor. Kastamonuspor Taraftarlar Derneği’nin organizesinde ilimizden 3 otobüs taraftar bu gece yola çıkacak. İstanbul’da da Tayfa 37 Taraftar Grubu’nun organizesinde maça büyük bir ilginin olması bekleniyor.
MUHTEMEL  11
Bu kritik karşılaşma öncesinde kırmızı siyahlılarda eksik futbolcu bulunmuyor. Teknik direktör Ahmet Duman’ın yarınki karşılaşmaya şu ilk 11’i sürmesi bekleniyor: Kalede Eray Çalışkan, savunmada Faruk Öcal, Taner Arı, Müslüm Aydoğan, Fatih Selimhan Solmaz, orta alanda Cabir Coşar, Hüseyin Bak, Uğur Yanıkdemir, Batuhan Er, Uğur Ayhan, forvette ise Yaşar Çetin.
HAKEM MUĞLA’DAN
Karşılaşmayı Muğla bölgesinden ulusal hakem Ali Zağlı yönetecek. Zağlı’nın yardımcılıklarını ise yine Muğla bölgesinden Yusuf Yaratıcı ve Ersin Erbay yapacak. Süper Lig’de 6. hakem olarak sahada yer alan ulusal hakem Ali Zağlı, daha çok 2. Lig ve PTT 1. Lig’de görev alıyor.