Bölge zorlu, görev zorlu

Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB)  ilçe müdürlerini bir araya getiren İl Özel İdaresi  Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Kastamonu’nun coğrafi özelliklerini hatırlatarak çok büyük bir hizmet ağına sahip olunduğunu belirtti ve “Yaptığımız işin ne kadar zorlu, ne kadar meşakkatli olduğunun farkındayız” dedi.

Kırsal kesimde yaşayanların gece gündüz ve her mevsimde yanlarında olduklarının bilinmesini istediğini kaydeden Çenet, “ Özel İdare olarak her bir personelimizle her yerde, her an, her mevsim görevde olduğumuzun bilinciyle çalışacağız. Sınırlı kaynaklarımızı en verimli şekilde değerlendirmek zorundayız” diye konuştu.

 

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) ilçe müdürleriyle istişare ve tanışma toplantısı yaptı.

Özel İdare ana bina toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Genel Sekreter İbrahim Çenet, Genel Sekreter Yardımcıları Nida Sinsi, H. İbrahim Sanık, kısım müdürleri ve 19 ilçe ile Merkez KHGB Müdürleri katıldı.

Çenet, açılış konuşmasında, toplantının amacının, KÖYDES başta olmak üzere, ilçeler ve merkez köylerdeki mevcut programların, devam eden yatırımların ve aciliyeti olan işlerin durumunu ele almak olduğunu, bunların yanı sıra ilçelerin genel ihtiyaçlarını, isteklerini ilk ağızdan duymak olduğunu belirtti.
“Her ilçenin kendine has önceliklerinin olduğunun farkındayız” diyen Genel Sekreter, şunları söyledi:

“Çok geniş ve dağınık yerleşimi olan ilimiz, bilindiği gibi büyükşehir olmayan 51 il arasında bin 54 köy ile ikinci ve 3 bin 637 bağlısıyla birinci sırada olup 20 ilçeyle yine birinci sırada yer almaktadır. 9 bin 358 kilometrelik köy yol ağıyla da büyükşehir olmayan 51 il özel idaresi arasında ilk sıradayız.

Tüm bu coğrafyanın yüzde 65-70’inin dağlık ve ormanlık olduğu düşünülürse ne kadar büyük bir hizmet ağı ile karşı karşıya olduğumuz daha net anlaşılır. Bu zorlu bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımıza sizler aracılığı ile hizmet götürmeye gayret ediyoruz.

Yaptığımız işin ne kadar zorlu meşakkatli olduğunun farkındayız. Gece gündüz, her mevsimde kırsal kesimde vatandaşımızın yanında olduğumuzu bilinmesini istiyoruz. Özel İdare olarak her bir personelimizle her yerde, her an, her mevsim görevde olduğumuzun bilinciyle çalışacağız. Sınırlı kaynaklarımızı en verimli şekilde değerlendirmek zorundayız. Bunun için de, misyonumuzun gereğini yerine getirme adına tüm gayretimizi göstereceğiz.”

Genel Sekreterin açılış konuşmasından sonra ilçe KHGB Müdürleri söz alarak ilçelerinin son durumu hakkında bilgi verdiler.

Genel Sekreter Çenet, toplantıyı değerlendirirken, “Yararlı bir toplantı yaptık. Hem tanışma, hem istişare adına ilçelerimizin durumunu kendilerinden dinledik. Bundan sonra da bu toplantıları sık sık yaparak ilçelerimizin durumları hakkında gereken bilgileri ilk ağızdan ve tüm ilçelerin bulunduğu ortamda dinlemenin çok yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.