Bölgesel Amatör’de kritik hafta

Bölgesel Amatör Lig 5. Bölge 2.Grup’taki temsilcilerimiz İl Özel İdare KHS ve Taşköprüspor, 17’nci hafta karşılaşmalarına çıkacak.

Özel İdare KHS deplasmanda Amasraspor ile Taşköprüspor ise iç sahada Sincan Belediyespor karşısında puan arayacak. Müsabakaların başlangıç saat ise yarın 14.00 olarak açıklandı.

Bu iki kritik karşılaşmanın yanı sıra, temsilcilerimizin kaderini etkileyecek bir diğer maç ise Haymana Belediyespor-Bartınspor arasında oynanacak.

Taşköprü’nün rakibi Sincan Belediyespor 34 puanla üçüncü, Taşköprüspor ise 30 puanla beşinci sırada yer alıyor. Müsabakanın iki takım açısından da farklı önemi bulunuyor. Aynı ilin temsilcileri Taşköprüspor-Özel İdare KHS ve Sincan Belediyespor-Çubukspor’un ligdeki sıralamada alacağı yerlerin önemli olduğu düşünüldüğünde; Taşköprü’deki karşılaşma kritik bir değere sahip.

Kastamonu Özel İdare KHS, normal sezonun son deplasmanında Amasraspor’a konuk olacak.16 maçta 11 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Özel İdare KHS, 35 puanla ikinci sırada yer alıyor. Özel İdare, grup lideri Bartınspor’un olası puan kaybı durumunda liderliğe ortak olmak ve son haftaya umutla bakmak istiyor.

Amasraspor ise 1 puanla 10’uncu ve son sırada yer alıyor. Bartın temsilcisi, bir sürpriz yapmanın peşinde olacak.

Bölgesel Amatör Lig’de hafta sonu oynanacak karşılaşmalarda gözler temsilcilerimiz Özel İdare KHS ve Taşköprüspor maçında olduğu kadar Bartınspor maçında da olacak.Ligde şu anda 3 puan fazlasıyla Özel İdare KHS’nin önünde lider konumda yer alan Bartınspor, kalan 2 maçta da puan kaybettiği ve Özel İdare’nin de bu iki haftada kazanması durumunda grup şampiyonu Özel İdare KHS olacak. Bartınspor 2 haftada puan kaybetmezse ya da Özel İdare KHS grubu lider tamamlayıp Play-Off’larda da şampiyon olamazsa, grup sıralamasında alt sırada yer alan temsilcilerimizden birisi 1’inci Amatör Küme’ye düşecek.