Bolu’da Hanönü’nü yasa boğan kaza

  • Hanönü’nden İstanbul’a gitmek için yola çıkan Karakoç ve Kızılırmak ailelerinin içinde bulunduğu otomobil, Bolu’da otoyola girdiği anda başka bir kamyonetle çarpıştı. Kazada Hanönü Kavak Köyü muhtarı Satı Kızılırmak’ın babası Erdoğan Kızılırmak, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazada toplam 8 kişi de yaralandı. Yaralıların tedavisi Bolu’nun çeşitli hastanelerinde devam ediyor.

Bolu’da, kamyonet ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybederken 8 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, D-100 kara yolundan Ankara istikametine seyreden Halil Kayalı idaresindeki 34 DV 7814 kamyonet ile D-100 karayolundan Anadolu Otoyolu’na girmek isteyen Nihat Karakoç yönetimindeki 37 LB 452 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada, sürücüler ile otomobildeki Serpil, Mehmet Yusuf ve Eslem Karakoç ile Erdoğan ve Emine Kızılırmak, kamyonette bulunan Kezban Kayalı ve Ergin Cıbır yaralandı.

Yaralılardan 7’si, olay yerine gelen sağlık ekiplerince Yeniçağa, Gerede ve Bolu’da bulunan çeşitli hastanelere kaldırıldı.  Otomobilde sıkışan Emine ve Erdoğan Kızılırmak ise Bolu Belediyesi İtfaiyesi Kaza Kırım Ekipleri tarafından bulundukları yerden çıkartılarak Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisine götürüldü. Ağır yaralı olan Erdoğan Kızılırmak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kaza nedeniyle D-100 kara yolunun Ankara istikameti ile Anadolu Otoyolu’na girişlerde ulaşım bir süre kontrollü olarak sağlandı. Ulaşım, kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından normale döndü.

Nihat Karakoç idaresindeki otomobilin Hanönü’nden yola çıkarak İstanbul’a gittiği öğrenildi. Kazada hayatını kaybeden Erdoğan Kızılırmak’ın ise Hanönü Kavak Köyü muhtarı Satı Kızılırmak’ın babası olduğu öğrenildi. Erdoğan Kızılırmak’ın cenazesi cumartesi günü Hanönü Halime Hatun Camii’nde ikindi namazı kılınan cenaze namazı sonrasında Ayderesi Mahallesi’nde bulunan aile mezarlığına defnedildi. (AA-Haber Servisi)