Bolu’da zincirleme kaza 5 YARALI

Bolu Cankurtaran mevkiinde 37 plakalı demir yüklü TIR’a önce kargo yüklü kamyon arkadan çarptı. Devrilen kargo kamyonuna ise bir jip çarptı. Kazada jip içerisindeki 5 kişi yaralandı.

İstanbul Ankara otoyolu Bolu Cankurtaran mevkiinde meydana gelen trafik kazasında Şahin U yönetimindeki 37 KH 801 plakalı demir yüklü TIR’a, Gaziantep’e gitmekte olan Burak B idaresindeki 27 AU 668 plakalı kargo yüklü kamyon çarptı. Kazanın ardından Burak B.’nin kullandığı kamyon devrilerek 30 metre sürüklendi.
Kazanın ardından ise kazayı fark etmeyen Veysel T yönetimindeki jip ise kamyona arkadan çarptı. Kazada JİP’in içerisinde bulunan Veysel T., Murat T., Zehra T., İhsan T. ve Meryem Ş. yaralandı. Olay yerine Ankara ve Bolu’dan toplamda 5 ambulans sevk edilirken, ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılar daha sonra Ankara’daki çeşitli hastanelere sevk edildi.
Yan yatmış kamyondan sızan mazot ve yağın olası bir patlamaya sebep olmaması için karayolları ekipleri tarafından otoyola kum döküldü. Kaza sebebiyle İstanbul Ankara otoyolunda trafik emniyet şeridinden kontrollü bir şekilde sağlandı. Olay yerine gelen Jandarma ve Polis ekiplerinin incelemelerinin ardından araçlar çekici yardımıyla yoldan çekildi.