Bozkurtlar Futbol Turnuvası Bölge Şampiyonu Çorum

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından organize edilen Bozkurtlar Halı Saha Futbol Turnuvası Bölge Şampiyonası Kastamonu Ülkü Ocakları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kastamonu, Çankırı, Çorum, Bartın ve Karabük Ülkü Ocakları’nın katıldığı turnuva Klas Halı Saha’da hafta sonu oynandı.

Turnuvanın açılış maçı ev sahibi Kastamonu Ülkü Ocakları ile Çorum Ülkü Ocakları arasında oynandı. Üst seviye bir mücadelenin sergilendiği ve kıran kırana geçen karşılaşmayı Çorum Ülkü Ocakları 4-3 kazandı.

Günün diğer maçında Bartın Ülkü Ocakları ile Karabük Ülkü Ocakları karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen karşılaşmanın normal süresi 2-2 sonuçlanırken penaltı atışlarının galibi 6-4’lük skorla Bartın Ülkü Ocakları oldu.

Çorum Ülkü Ocakları, yarıfinal karşılaşmasında da Çankırı Ülkü Ocakları’nı 10-2 gibi farklı bir skorla geçerek adını finale yazdırdı. Finalde Çorum Ülkü Ocakları ile Bartın Ülkü Ocakları karşı karşıya geldi. Çorum Ülkü Ocakları halı sahadaki hünerlerini bu maçta da sergiledi ve karşılaşmayı 9-1 kazanarak Bölge Şampiyonu oldu. Çorum Ülkü Ocakları bölgemizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandı.

Şampiyonada final oynayan takımlara Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı ve Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar tarafından madalya ve kupa verildi.

Turnuvanın ardından Kastamonu Ülkü Ocakları’nın günün hatırası olarak yaptırdığı formalar Başkan Haluk Yakar tarafından Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yüksel Aydın ve Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammed Salman’a takdim edildi. Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar, şehrin tanıtımı adına önemli bir programı geride bıraktıklarını ifade etti. Yakar “Şampiyonaya katılan tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Amaç burada ter atmak ve birlikteliğimizi göstermek. Önümüzdeki süreçte de bu tür programlar devam edecektir. Genel Merkezimizin en çok önem verdiği etkinlikler, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, spora, sanata, bilime ve ilme sevk edecek etkinliklerdir. Kastamonu’da bu doğrultuda önemli bir noktadır. Bizlerde dava arkadaşlarımızla birlikte ilimize ve gençliğimize en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Yakar ayrıca turnuvaya katılan herkese teşekkür etti.