“Bu hadise bizi daha da kenetleyecek”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, hafta sonu oynanacak olan Sivas Belediyespor maçı öncesinde kulüpte yanan üzücü olay hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Futbolcuları Salih Sefercik ve Kulüp Tesis Müdürü Eren Uzunhasan’ın silahla yaralanmasıyla sonuçlanan olayı kınadığını belirten Kemal Kılıç, “Bu yaşanan hadise inanıyorum ki yapımızı bozmayacak. Daha da fazla birbirimize sarılacağız. İnşallah sporcularımız bu maçı da kulübü ve arkadaşları için oynayacaklar. Şahsıma, sporcularıma ve kulübümüze, camiamıza bir kez daha geçmiş olsun” dedi.

Kemal Kılıç, açıklamasında şunları ifade etti:

“Hepimize geçmiş olsun. Sporcumuza, yaralanan kardeşimize geçmiş olsun. Kulübümüz gereken açıklamayı yaptı, hassasiyetini gösterdi. Aynı duyguları sonuna kadar ben de paylaşıyorum. Şükürler olsun, çok daha vahim şeyler olabilirdi. Salih’in bırakın spor hayatına devam etmeyi hayati bir tehlikesi de olabilirdi. Çok üzgünüz. En azından buna şükür olsun diyoruz. Hem çalışan kardeşimizin hem de sporcumuzun hayati bir tehlikesi olmaması en büyük tesellimiz. Kulübümüz hem yerel hem ulusal basında gerekli şeyleri göstermiştir. Çok üzgünüz. Hiç olacak bir şey değil, hiç kimsenin hesap edebileceği bir şey değil. Aile yapısı gibi bir yapımız var. Antalya kampından bu güne kadar olan süreç içerisinde futbolcularla birlikte kolej havasındayız. Müthiş bir birliktelik sağladık. Yöneticilerimiz, başkanlarımız gereken ilgi alakayı da gösterdiler. Bu yaşanan hadise inanıyorum ki o yapımızı bozmayacak. Sağlık ve hayat meselesi bu. Üzerine kitaplar yazsak yetmez. Bu bizi daha da kenetleyecek bir vesile de olabilir. Böyle bir vesile keşke olmasaydı. Futbolcularımız, arkadaşlarını çok seviyorlar. Salih çok sevilen bir sporcu. Tüm arkadaşları onun yerini doldurmak için daha fazla mücadele edecek. Ona yapılan bu kınadığımız saldırıyı da ‘yıkılmadık’ mesajı vererek de işleyeceklerdir. Oyuncularımızla da görüştüm, moralleri iyi. Arkadaşlarına yoğun bir şekilde destek veriyorlar. Yıkık bir vaziyette değiller.”

Sivas Belediyespor’a da değinen Kemal Kılıç, “Çok önemli bir maç. Böyle bir olay bizi olumsuz etkileyecek mi, tahmin etmiyorum. Salih’in yeri nasıl dolacak o mesele var. Oyuncumuzun çok önemli bir form grafiği vardı. Yaşanan hadise bence oyuncularımızı daha da kamçılayacaktır. Birlikteliğimizi kanıtlamak için daha fazla mücadele etmemiz gerekir. Rakip düşüşte bir rakip, biz de çıkışta bir takımız. Kaybetmeleri halinde şampiyonluk iddiasından ilk 6 iddiasına evirilebilecek bir takım. Bizim için zaten çok önemli de, onlar da kaybetmeleri halinde şampiyonluk için çok önemli yara alacaklar” şeklinde konuştu.