"Bu tür toplantılar birer ödev niteliğinde"

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, Kent Konseyi’nde yaptığı konuşmada, ortak akıl vurgusu yaptı. Bu tür toplantılardan çıkan sonuçların milletvekilleri başta olmak üzere yöneticiler için bir ödev niteliğinde olduğunu söyleyen Uluay, “Kastamonu’da yapılacak yatırımlar şahısların aklına terk edilmemeli. Kent Konseyi bir aile meclisidir. Ortak aklın ortaya konulması noktasında önemli meclislerden biridir. Burada siyasi nutuktan ziyade ilimizle ilgili ortak aklın ihdas edilmesiyle ilgili serzenişlerim oldu. Kastamonu’ya ne yapılacağı konusunda, buraya il başkanı, milletvekili, belediye başkanı çıksın da beş yıllık projelerini anlatsın ve gitsin olmamalı. Bu tür toplantılar elinde yetki bulunduranlara görev verme toplantısı olsun! diye konuştu.

“Devlet gelsin, bize ekmek versin” düşüncesinin artık gelişen dünyada ortadan kalktığını da söyleyen Halil Uluay, “Devlet altyapıyı sunuyor. İktidar partisi olarak da altyapıya dair tüm çalışmaları hızla sürdürüyoruz. Kastamonu’ya düşen görev, devletin sunduğu altyapının üzerine bir şeyler koyabilmektir. Kastamonu yatırımcısı da bu noktada elini taşın altına koymalıdı” dedi.

Uluay, konuşmasında ayrıca Ahşap Fuarı ve İstiklal Yolu projesinin Kastamonu için çok önemli iki değer olduğunu, bu iki konunun daha da gelişmesi için daha fazla fikir üretilmesi gerektiğini söyledi.