Budamış için altyapı harekatı

Belediye, şehrin yeni mahallesi Budamış’a10 milyon TL’lik altyapı yatırımı için kolları sıvadı.Hazırlanan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon projelerinin kredi onayı için İller Bankası’na sunulduğu bildirildi.

Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Budamış’ta altyapı çalışmalarının yeni iş sezonunda hızla başlamasını planladıklarını belirtti.

Belediye,  şehrin yeni mahallesi Budamış’a 10 milyon TL’lik altyapı yatırımı için kolları sıvadı. Hazırlanan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon projelerinin kredi onayı için İller Bankası’na sunulduğu bildirildi.

Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Budamış’taki altyapı projeleriyle ilgili hazırlık ve planlamalar konusunda şunları söyledi:

“Yeni mahallemiz olan Budamış’da yapılaşmalar başlamadan gerekli altyapı çalışmalarını hızla tamamlamak istiyoruz. Burada içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon sıkıntısı yaşanmaması için ekiplerimiz tarafından projeler en iyi şekilde hazırlandı.

İller Bankası’na kredi onayı için projelerimizi sunduk. 2020 itibariyle çalışmalar başlayacak. Burada yaklaşık 10 milyon TL’lik bir alt yapı yatırımı gerçekleştireceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa mahallelerimizdeki eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte tespitlerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza hız vereceğiz, eksiklikleri gidereceğiz.”