Bursa Milletvekili Mustafa Esgin: ¨Kastamonu alternatif turizm merkezi”

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, partisinin Kastamonu koordinatörü olarak katıldığı Daraltılmış İl Divan Toplantısında, ilimizi alternatif turizmin çok önemli bir merkezi olarak gördüğünü söyledi.

Toplantıdaki konuşmasında ülke gündemi ve iktidarın icraatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Esgin, Kastamonu’dan söz ederken de şunları söyledi:

“Kastamonu çok farklı ve etkileyici bir şehir. Ben de Kastamonu koordinatörü olarak bu görevi yapmaktan dolayı çok büyük mutluluk ve ayrıcalık duyuyorum. Çok yönlü bir şehir aynı Bursa gibi. Bir maneviyat şehri, bir tarih şehri, bir kültür şehri çok önemli dinamikleri var. Bugüne kadar çok önemli hizmetler yapıldı, ama el birliğiyle yapılacak bir takım çalışmalarımız var. Alt yapı ve üst yapıyla ilgili. Yapılan bu çalışmaların yanında da vizyonu ortaya koyan çalışmaları da inşallah önümüzdeki süreçte hep birlikte ortaya oyacağız.

Ben Türkiye de ilk sağlık turizmi çalışmalarını başlatan kişilerden biriyim. 2011’de sağlık turizmi derneklerinin ilklerinden birini Bursa’da kurmuştum. Ve bu anlamda Kastamonu’yu alternatif turizmin çok önemli bir merkezi olarak  görüyorum. Kış turizmi çok önemli bir potansiyelimiz var. Tarih ve Kültür turizminde de çok önemli bir potansiyelimiz var. Doğa turizminde çok önemli bir potansiyelimiz var. Kırsal turizminde çok önemli bir potansiyelimiz var. Türkiye’nin başarı hikâyelerindeki en önemli başlıklardan birisi olan turizmde de inşallah bu potansiyellerin hepsini harekete geçireceğiz” dedi. CM