Butona bas, yeşili yak

Belediye’den “talepli sinyalizasyon” uygulaması

sinyali2Belediye, karşıdan karşıya geçmek isteyenlerin butona basarak trafiği durdurabileceği “talepli kontrol uygulaması”nı denemek üzere Atatürk İlkokulu önünde sinyalizasyon sistemi kurdu.

Atatürk İlkokulu önünde talepli kontrol uygulamasını sağlamak amacı ile yapılan sinyalizasyon sistemi özellikle okul giriş çıkış saatlerinde yoğun olan trafikte çocukların can güvenliğini sağlayacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Burada yapmış olduğumuz sinyalizasyon sistemi talepli kontrol uygulaması şeklinde hizmet verecektir. Yani anayol sürekli olarak trafiğe açık olacak. Ancak herhangi bir öğrencimiz veya vatandaşımızın butona basması durumunda araçlara kırmızı ışık yanacak ve yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesi sağlanacaktır. Özellikle trafiğin yoğun olduğu okul giriş çıkış saatlerinde çocuklarımızın can güvenliğinin sağlanması bizim için her şeyden önemli. Bununla birlikte şunu da unutmamamız gerekiyor ki her sinyalizasyon bir hayat kurtarır” diye konuştu.