Büyükşen’in istifa gerekçesi, sağlık

İYİ Parti İl Başkanlığı görevini bırakan Özcan Büyükşen, dün bununla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Ailevi bir sağlık problemi sebebiyle onur ve şevkle sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden feragat etme zorunluluğu doğmuştur. Bu sebeple, 18 Kasım 2019 tarihi itibariyle İYİ Parti İl Başkanlığı görevimden üzülerek istifa ediyorum. Bundan sonra, İYİ Parti’nin bir üyesi ve neferi olarak partimin yanında olacağım” dedi.

Kastamonu’da bir siyasi partinin tek kadın il başkanı olarak farklı bir konumda bulunan Büyükerşen’in açıklaması şöyle:

“Değerli hemşerilerim; 20 Ekim 2017 tarihinde Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak İYİ Parti’deki görevime başladım.

25 Eylül 2018 den bugüne kadar da İl Başkanı olarak hizmet etmeye devam ettim. Bu 2 yıllık süreçte biri genel seçim, biri de yerel seçim olmak üzere iki seçim geçirdik.

Merkez ve ilçelerimizde il yönetim kurulu arkadaşlarım, ilçe başkanlarımız ve yönetimleri ile birlikte, kıymetli vatandaşlarımızın da katkısıyla çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve halen devam etmekteyiz.

Ancak, yeni oluşan ailevi bir sağlık problemi sebebiyle onur ve şevkle sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden feragat etme zorunluluğu doğmuştur. Bu sebeple, 18 Kasım 2019 tarihi itibariyle İYİ Parti İl Başkanlığı görevimden üzülerek istifa ediyorum.

Bundan sonra, İYİ Parti’nin bir üyesi ve neferi olarak partimin yanında olacağım.

Kuruluşundan bu tarafa bizden desteğini esirgemeyen Sayın Genel Başkanım ve Genel Merkez Yöneticilerimize, ilimizde partimizin kuruluşunda emeği olan il ve ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine, üyelerimize, yaptığım görevler sırasında yanımda olan bütün Yönetim Kurulu Üyelerime ve İlçe Başkanlarıma içtenlikle teşekkür ederim.

Bizden görevi devralacak arkadaşlarımıza da başarılar dilerim.Bu vesileyle tüm hemşerilerimize saygı ve selamlarımı sunar, esenlikler dilerim.”