Çalıntı plakayla akaryakıt çaldılar

  • Cide’de bir otomobilin plakalarını çalan şahıslar, plakaları başka bir otomobile taktı ve ardından da bir benzin istasyonundan aldıkları akaryakıtın parasını ödemeden ayrıldı. Şüpheliler Jandarma’nın incelemeleri sonucunda yakalandı.

Cide İlçe Jandarma Komutanlığı’na giden bir kişi otomobiline ait plakaların çalındığını beyan etti. Bunun üzerine bölgedeki kamera kayıtları incelemeye alındı ve plakaların başka modeldeki bir otomobile takılı olduğu tespit edildi. Çalıntı plakalı otomobille Cide merkezdeki bir akaryakıt istasyonundan yakıt alan ve ücretini ödemeden ayrılan şahıslar üzerine incelemelerini yoğunlaştıran Jandarma, aracı S.K isimli kişinin kullandığını, yanında da M.G’nin bulunduğunu tespit etti.

Her iki şüpheli de Jandarma tarafından yakalandı. S.K, sorgusunda plakaları kendisinin çaldığını, akaryakıt istasyonundan ücreti ödemeden kaçtığını, plakaları da sökerek sahildeki kayalıklardan attığını söyledi. Söz konusu bölgede yapılan incelemelerde ise plakalar bulundu. S.K ve M.G ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla serbest bırakıldı.