Çapraz başkan adayı mı?

Trabzonlu yönetim kurulu üyesi Murat Barçın’ın, Bilgehan Çapraz’ın ardından istifa etmesi ve kendisinin tüm görüşlerine katıldığını söylemesi Hentbol Federasyonu’nda yeni bir seçimin yakın olduğu ve başkanlığa da Çapraz’ın aday olacağı şeklinde yorumlandı.
Türkiye Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Bilgehan Çapraz’ın önceki gün federasyondaki görevinden ve yönetimden istifa etmesinin ardından, Trabzonlu yönetim kurulu üyesi Murat Barçın da dün istifa ettiğini açıkladı.
İstifa açıklamasında Bilgehan Çapraz’ın tüm görüşlerine katıldığını belirten Murat Barçın’ın bu sözleri Hentbol Federasyonu’nda yeni bir seçimin yakın olduğu ve başkanlığa da hemşehrimiz Çapraz’ın aday olacağı şeklinde yorumlandı.
Hentbola hizmet eden kulüplerin, antrenörlerin, sporcuların, gözlemcilerin ve hakemlerin federasyondan olan beklentilerini karşılayamadıkları ve bunun için olması gereken kolektif ruhu yakalayamadıkları için istifa ettiğini açıklayan Bilgehan Çapraz, federasyon başkanlığına aday olup olmayacağı konusunda ise “Hayır öyle bir düşüncem yok. Hentbola hizmet etmeye devam edeceğim. Sadece THF yönetiminden istifa ettim” ifadeleriyle cevapladı.
Federasyondan istifa eden bir diğer yönetim kurulu üyesi Murat Barçın da açıklamasında, istifa gerekçesinin Bilgehan Çapraz’ın istifa gerekçeleriyle örtüştüğüne değindi ve şunları söyledi:
“Giderilebilecek bir sürü aksaklık varken bunların giderilememesine şahitlik etmek ve bunun sorumlularından biri olarak anılmak stemiyorum. Yönetimimizin hedefi, Türk hentbolunun Dünya sıralamasındaki marka değerini yükseltecek projelere imza atmak olmalıydı. Bende Sayın Asbaşkanım Bilgehan Capraz’ın almış olduğu karara saygımı sunar ve bu onurlu görevimi bu şartlar altında yerine getiremeyeceğimi ifade eder, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğimi bildiririm.”