Çatalzeytin’de hayat felç

Yoğun kar diğer sahil ilçelerimizde olduğu gibi Çatalzeytin’de de hayatı felç etti. Abana Çatalzeytin yolu ve köy yolları trafiğe kapandı. Okullar iki gün tatil edildi. İş yerlerinin çatısı çöktü. 

 

EMİN TÜRKAY ÖZTÜRK
Çatalzeytin’de yoğun kar yağışı yaşamı felç etti. İlçeye bağlı 41 köyün yolu açıldıktan sonra yoğun kar yağışı nedeniyle yeniden kapandı. Çatalzeytin-Abana karayolu da kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Çatalzeytin- Kastamonu yolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor. Kar kalınlığı merkezde 120 cm köylerde 150-250 cm arasında olduğu için okullar iki gün tatil edildi. Sahil kesiminde kar kalınlığının 120 santimetreye ulaşması vatandaşları şaşırttı.
Merkez mahallesinde Metin Azak’a ait fırının çatısı çöktü. İşçi Nurhan Aslan enkaz altında kalmaktan kıl payı kurtuldu. Sahilde bulunan kafenin, halk pazarının ve bir lokantanın çatısı çöktü. İstanbul’dan ve diğer kentlerden gelen gurbetçiler günlerce köylerine gidemediler. Saraçlar köyünde hamile Menşure Çelikkıran, Duran köyünde diyaliz hastası Hasan Çelik Kaymakamlık imkanlarıyla, bronşit hastası Necati Yılmazer, KOAH hastası Mehmet Cekal, bronşit hastası Mehmet Çelik AFAD ekipleri tarafından İlçe hastanesine getirildiler.
Köylerin büyük çoğunluğunun elektrik ve telefonlarının kesik olduğu öğrenildi. İHA