“Çatalzeytin’de yeni bir anlayışa ihtiyaç var”

CHP Çatalzeytin Belediye Başkan Adayı Mahir Muhlis Acar, seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.
Acar’ın seçim bürosunun açılış kurdelesini CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin birlikte kesti.
Baltacı ve Erbilgin açılışın ardından İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ve il yöneticileri ile birlikte esnafları ziyaret ederek Belediye Başkan Adayı Mahir Muhlis Acar’a destek istedi.
de Baltacı ve Erbilgin’e eşlik ettiği ziyaretlerde Çatalzeytinliler CHP heyetine yakın ilgi gösterdi.
ERDAL SAVCI:
“KOLTUK İÇİNUĞRAŞIYORLAR DA,
NİYE ADLİYENİN
GERİ GELMESİ İÇİN UĞRAŞMIYORLAR?”
CHP Çatalzeytin İlçe Başkanı Erdal Savcı, seçim bürosunu açılışında yaptığı konuşmada mevcut belediye başkanı Musa İhsan Oğuz’un dördüncü döneme talip olmasını ve Oğuz’un yeniden aday gösterilmesi için AK Parti milletvekillerinin sarf ettiği çabayı eleştirdi.
Savcı şunları söyledi:
“Bilindiği üzere mevcut belediye başkanının üçüncü dönemi olduğu için dördüncü dönem aday gösterilmemesi gündemdeydi. Ama iktidar vekilleri uğraştı ve mevcut belediye başkanı yeniden aday çıktı. Ben şimdi soruyorum; Koltuk için uğraşılıyor da, niye adliyenin geri gelmesi için uğraşılmıyor? Çatalzeytin AKP teşkilatına rica ediyorum. Vekilleri geldiğinde kamu kurumlarını gezdirmesinler. Yoksa olanlarda buradan gider. İktidar Çatalzeytin’e bir hizmet, yatırım getirmediği gibi olanı da alıp götürüyor. Mevcut belediye başkanı ilçedeki billboardlara Jandarma ve Emniyet binasının yapılacağına dair reklam afişleri asmış. Kamuoyuna da Süleyman Soylu’dan bu konuda söz alındığı propagandası yapılıyor. Süleyman Soylu daha önce Çatalzeytin’e gelmiş bu hizmetlerin sözünü o zamanda vermişti. Her seçim öncesi bu sözler veriliyor ama bir türlü yapılmıyor.” diye konuştu.
HİKMET ERBİLGİN:
“ÇATALZEYTİN’DE YENİ BİR ANLAYIŞA
İHTİYAÇ VAR. İŞTE O ANLAYIŞ MAHİR MUHLİS ACAR’DIR”
Çatalzeytin’de yeni bir anlayışa ihtiyaç olduğunu belirten CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Oğuz’un bu dördüncü dönemi. Musa İhsan Oğuz belediye başkanı olduğunda doğan çocuklar şimdi seçmen oldu. O çocuklar bugün ‘benim ilçem gelişti, kalkındı iş var, ekmek var ben ilçemde yaşayacağım mı’ diyor yoksa ‘burada iş yok, ekmek yok, aş yok ben İstanbul’a ya da Ankara’ya gideceğim mi’ diyor. Bunu en iyi Çatalzeytinliler bilir. Ben işim gereği Çatalzeytin’e sık gelip gidiyorum. Her geldiğimde de meydandaki kahvelerde Çatalzeytinlilerle sohbet etme imkanı buluyorum. Büyüklerimiz hep geçmişe öykünüyor. ‘Biz geçmişte ilçeydik, bugün Çatalzeytin köy gibi oldu’ diyorlar. Çatalzeytinliler durumun farkında. Çatalzeytinliler umutsuz. Bu nedenle yeni bir umuda, yeni bir kapıya, yeni bir siyasete, yeni bir anlayışa ihtiyaç var. İşte o anlayış Çatalzeytin’de Mahir Muhlis Acar’dır.” dedi.
HASAN BALTACI:
“17 YILDIR KASTAMONU’NUN KENDİLERİNE
VERDİĞİ KREDİYİ DEĞERLENDİREMEDİLER”
AKP’nin, Kastamonulular tarafından kendisine tanınan krediyi 17 yılda iyi kullanmadığını belirten CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ise Çatalzeytinlilere seslendiği konuşmasında şunları söyledi;
“31 Mart’ta bir seçime gideceğiz. Bir tarafta beka sorunu diyenler olacak. Bir tarafta kendisine oy vermeyen herkese illet, zillet diyebilen, terörist diyebilen bir ekip olacak. Ki bu ekip; kendi çocuklarını, yandaşlarını ihya etmiş olacak. Bir tarafta da biz olacağız. ‘Hayır kardeşim içinde bulunduğumuz ekonomik krizi birlikte aşabiliriz. Bu hukuk krizini, be demokrasi krizini birlikte aşabiliriz’ diyenler olacak. Bir tarafta sarayda mutlu huzurlu yaşamaya devam etmek isteyenler, bir tarafta Çatalzeytin’de huzurlu yaşamak isteyenler olacak. Bu iktidarın diliyle seslenecek olsak; baba oğula, komşu komşuya, arkadaşı arkadaşa düşman olması selam vermemesi gerekiyor. Onlar bir tane daha fazla belediye kazanmak ve bir tane daha fazla oy alabilmek için kendisine oy vermeyen herkese düşman olabiliyorlar. Bu ülkede her seçim döneminde yaptıkları iki şey var. İlki insanları korkutup, tehdit etmek, ikincisi olmadık vaatler vermektir. Çünkü 17 yıldır verdikleri sözün hiçbirini tutmadılar. 17 yıldır Kastamonu’nun kendilerine verdiği krediyi değerlendiremediler. 17 yıldır Çatalzeytin nereye geldi diyecek bakacak olduğumuzda yerinde saymayı bırakın çok daha geriye gittiğini söyleyebiliriz. İşte Kastamonu aynı yerde duruyor. Bunu değiştirebilmek için önümüzde bir fırsat var. O fırsat 31 Mart’tır. Biz 31 Mart’a kadar gönlümüzdekini gece gündüz demeden anlatacağız, başaracağız.”